Zápas ovlivnil úvod, protože Rytíři inkasovali už v 10. vteřině a ještě kuriózně od Knota (brankář Hanuljak se nestihl vrátit zpoza klece) a pak ještě rychle od Šafránka. „Podcenění odmítám, věděli jsme, že Slavie je pořád silná. První gól byl náhodný, to se může stát. Horší byl druhý. Zápas sice nebyl vůbec ztracený, ale už se hraje hůř, navíc soupeři se začalo dařit," popisoval obránce Rytířů Martin Kehar.

Litoval gólu na 3:1 hned poté, co Zikmund v polovině duelu konečně snížil. „To byl další průšvih, tady musíme každý začít u sebe. Sice jsme pak snížili (Cetkovský) a snažili se vyrovnat, ale Slavia hrála hodně poctivý hokej a už nás k ničemu nepustila. Byli hodně motivovaní, možná až moc," usmál se hořce mladý kladenský bek.

Těch trenéři nasadili do zápasu osm, protože vepředu mají problémy a ke zraněným útočníkům Pekrovi a Tůmovi přibyl ještě Jánský. „V osmi je vzadu potíž, když máte moc vyloučených a my měli ve druhé třetině čtyři. Někteří jsou zatavení a ostatní, co nechodí na oslabení, studení. To úplně optimální není," zamyslel se Kehar, ale už se těší na středu, když Kladno přivítá Jihlavu (18).

„Hodně důležitý zápas. Chtělo by to začít opět vítěznou sérii, mít stabilnější výsledky. Takhle to přece nejde a musíme si to srovnat v hlavách," dodal Martin Kehar.