„Potřebuji rychle na led a sklouznu se i s dětmi, letos mám v plánu naší hokejovou školu navštěvovat často," prohlásil Jágr na klubovém webu.

Jaromír Jágr si spolupráci s dětmi pochvaluje a na jednou z předešlých ročníků mladíky dokonce vyzdvihl za to, že některá cvičení zvládají lépe, než on sám. „Je obdivuhodné, jak jsou malí a šikovní. Umí skvěle reagovat na malém prostoru. My jsme v jejich letech takhle šikovní nebyli, anebo si to nepamatuji. Dost mile mi to překvapilo."

Děti ze setkání s hokejovou ikonou mívají zážitek na celý život. „V kabině nám řekli, že je tam Jágr. Tak jsem za ním běžel, až jsem z toho upadnul," vypravoval vloni na kameru jeden z mladých účastníků kempu. Video pak Jágr sdílel na Facebooku a své hokejové rodině tehdy napsal: „Dnes o hokejové škole a dětech...... Řekněte, nejsou boží :))))" 

V minulosti zdobila kempy Hokejové školy Rytířů Kladno účast i dalších velkých osobností, které jsou pro mladé hráče vzory a inspirací. Za všechny jmenujme Marka Židlického, Jakuba Voráčka, Tomáše Plekance, Patrika Eliáše, Jiřího Tlustého, Michaela Frolíka, Jiřího Sekáče, Radko Gudase, Radka Smoleňáka či současného trenéra prvoligových Rytířů Pavla Pateru. Organizátoři kempu v Kladně věří, že se jim vedle Jágra podaří pro děti zajistit setkání s dalšími zajímavými hosty také letos.

Hokejová škola Rytířů Kladno je unikátní v tom, že se jako jediná zaměřuje výhradně na zlepšení techniky hole a střelby. A právě střelba nepatřila v mládí mezi Jágrovy přednosti. „Když jsem přišel do NHL, neuměl jsem pořádně vystřelit. Do té doby jsem totiž vozil všechno až do brány. Tak jsem každý den po tréninku vypálil stovky puků, až jsem jednoho dne měl možná nejlepší střelu na světě. Všechno je o tréninku a o tom, kolik tomu obětuješ a kolik toho uděláš navíc. Je to takhle jednoduché," zopakoval Jágr už po několikáté svůj recept na úspěch.

Letošní letní kempy Hokejové školy se uskuteční ve dvou týdnech, první turnus začíná 16. a druhý 22. července. Zúčastnit se jej mohou i brankáři.

Volná místa ještě jsou, hlásit se na ně můžete ZDE.