Jak už bylo řečeno, Litoměřice nemají Rytíři na soupisu oblíbených soků. Za tři body je porazili loni jednou a s velkým štěstím. Letos je severočeský tým jedním ze tří, které Kladno neporazilo za tři body. Doma na penalty vyhrálo, venku stejným stylem padlo.

„Je fakt, že hrají dobře dozadu, nepříjemný hokej. A když jim dorazí eskadra z Hradce (Litoměřice jsou farmou Hradce Králové), tak jsou ještě silnější," uznává trenér Kladna Jindřich Lidický, nicméně že by se soupeře bál, to vůbec. „U nic jsme hráli po přestávce, navíc měli nového trenéra (Říhu ml.), v tom to bylo složitější. I tak jsme stav 1:1 klidně mohli zlomit pro sebe, nedali jsme dvě tutovky. My jsme ale trochu změnili styl hokeje, který jsme hráli zpočátku soutěže, tak uvidíme, zda to na ně bude platit," usmívá se Lidický.

Ten musí promíchat sestavu, protože ve středu v Havířově fauloval domácí Kalus kolenem oporu Rytířů Denise Kindla tak ošklivě, že šikovný útočník musel odstoupit a jeho zranění kolena vypadalo hodně vážně.

Naštěstí se nejčernější obavy nepotvrdily.

„Denis inkasoval dost těžký zákrok, až likvidační. Ale po přestávce by měl být v pořádku," uklidňuje situaci Jindřich Lidický.
V elitní Stachově formaci nahradí Kindla mladý David Dvořáček, který tam dohrál už středeční zápas. „Necháme ho tam a uvidíme, v Havířově dali v tomhle složení čtyři góly. Ostatní lajny trochu přeskupíme, do sestavy se vrátí Vojta Šilhavý," vysvětlil kouč Rytířů.

Z dalších marodů už tvrdě trénuje Josef Zajíc. Mladý talent si v pátek ještě ostře přidával po tréninku. V úterý se zapojí také další bek Martin Kehar.

Co se týče dalšího programu Rytířů, bude hodně o získávání kondice, protože do konce roku odehrají po Litoměřicích už pouze zápasy v Ústí a se Šumperkem.

„Po Litoměřicích dostanou dva dny volna, pak pojedeme třífázové tréninky střídavě v tělocvičně i na ledě. Budou tam vlastně dvě pauzy, protože po Ústí budeme zase šest dnů bez zápasu. V tom to bude specifické a přípravu tomu přizpůsobíme." dodal kouč.