Denis Kindl (22) jimi disponuje a právě ony dostaly hokejové Kladno ve čtvrtém čtvrtfinálovém zápase play-off I. ligy s Jihlavou ze spárů klinické smrti. Pět minut před koncem Kindl vymetl růžek Sáblíkovy brány, vyrovnal na 2:2 a dostal duel do prodloužení, v němž rozhodl jeho dlouholetý kamarád z mládežnických reprezentací David Stach.

Denisi, na to, že chybělo do konce tak málo času, míchal jste si tam puk před gólem na 2:2 pěkně dlouho a v klídku…
Vypadalo to možná v klidu, ale nebylo. Puk se mi poskakoval a já váhal, ale pak padli dva hráči na zem a já věděl, že to musím trefit.

A trefil jste dokonale, přišla velká úleva a najednou jste dostali Jihlavu pod tlak. Tak moc to pomohlo?
Dneska to bylo i o štěstí. Ale ten gól nás nakopl a doufám, že celková výhra nakopne celý tým. Teď musíme začít hrát naše nejlepší zápasy. Byli jsme blízko stavu série 1:3, ale ukázali jsme charakter. Přesto myslím, že tým má na víc a teď je třeba se odrazit.

Jak moc to bylo těžké na psychiku, když prohráváte, po vyrovnání trefí Hořava břevno, podivným výrokem rozhodčích přijdete o přesilovku pět na tři?
Tohle byl nejtěžší zápas v sérii. Začalo to od špatného ledu, puky nám skákaly. Když pak prohráváte, tohle vám vadí. Bylo tam hodně nervozity, ale urvali jsme to a jede se do Jihlavy.

Tam musíte aspoň jednou uspět, pokud chcete postoupit…
Jihlava je teď na tahu. Dostali jsme ji lehce pod tlak a pojedeme tam vyhrát. Nemůžeme na nic čekat.

Proč jste v pondělí vypadli ve třetí třetině úplně z role? Najednou tam zase byly chyby, najednou se vrátily zbytečné tresty, tři po sobě…
Vedli jsme 1:0, ale asi jsme se v té třetí části moc zatáhli, měli jsme být agresivnější. Dostávat je pod tlak a ne opačně.

Jak vám vůbec sedí pozice při přesilovkách na modré čáře? Vypadá to, že ano, i když při bránění je vidět, že nejste bekem…
Samozřejmě jsem útočník, ale mám vedle sebe na modré asi nejlepšího hráče v republice a v tom je to pro mě jednodušší (úsměv).

Dodejme, že Denis měl na mysli pochopitelně Tomáše Kaberleho a že na jejich spolupráci i výkon všech Rytířů se budou fanoušci těšit opět ve čtvrtek, kdy se hraje zápas číslo 5 v Jihlavě (17:30). Jisté je i to, že minimálně jednou se bude hrát také v Kladně, a to v neděli 1. března.