Z Haška však kladenští útočníci v mrákotách nejsou. Určitě si dobře pamatují, jak mu nastříleli v září šest gólů a hrdinou byl brankář z druhého konce ledu. Miroslav Kopřiva totiž udržel čisté konto. „První zápas proti Haškovi nám vyšel výjimečně, to už se asi nepovede. Ale tři body bychom nutně potřebovali. Koukáme se sice dolů, ale také bychom se rádi dotáhli ke klubům před námi,“ tvrdí kladenský trenér Zdeněk Müller.

Veterán s maskou je připraven k návratu po zranění. Téměř po dvou měsících. Hašek už více jak dva týdny dře na ledě. Přesto pardubický trenér Václav Sýkora po včerejším dopoledním tréninku nedal jasnou odpověď, jestli se Hašek postaví v Kladně do brankoviště. „Rozhodnu se až před zápasem. Ano, Dominik trénuje. Zátěž snáší velmi dobře. Vše je v tomto směru pořádku,“ tvrdí Kladeňák v pardubických službách.

Ale je více než pravděpodobné, že čtyřiačtyřicetiletý strůjce naganského zázraku bude čelit kladenským ofenzivním výpadům. Jak složitě se na Kladně hraje, pocítil už na konci září. „Chceme tu porážku odčinit. Je to pro nás výzva. Kladno je doma velice nebezpečné. My však chceme vstoupit do další fáze sezony tak, jak jsme zakončili tu předchozí,“ vzpomíná Sýkora na jednoznačnou výhru nad českobudějovickým Mountfieldem 5:0.

Pardubicím bude dnes scházet duo zraněných hráčů Buchtele – Kousal, ale ani Kladno nenastoupí v ideálním složení. Obránce Mudroch má stále sádru na ruce, marodí i Čurilla, Horna a nově také Branda. „Má problémy se šlachami v rameni, hrát nemůže. Ale příští týden začne trénovat Horna. Každopádně jsme si na Pardubice museli zase půjčit z Berouna Šinágla a z Ústí uzdraveného Mikulíka. Ten u nás hrál velmi dobře,“ těší kouče Kladna Zdeňka Müllera.

Ten by si sice mohl stáhnout z hostování v Berouně třeba Richarda Diviše, jehož sebevědomí stoupá a dvakrát po sobě dal dvě branky (i když v pondělí v Chomutově odmítl hattrick, když v závěru propásl trestné střílení). „Diviše sledujeme, ale pokud by za nás nastoupil ještě jednou, už by nemohl hostovat v Berouně,“ vysvětlil Müller, proč talentovaného borce, jenž nenaplnil zatím svouje přepoklady, nechá v I. lize.

Středeční utkání začne tradičně v 17.30 hodin. V už zmíněném prvním vzájemném duelu sezony vyhrálo Kladno 6:0 (Frolík 2, Patera, Bělohlav, Kalla, Eberle), v odvetě sice bojovalo, ale podlehlo domácím Pardubicím 2:4 (za domácí Kolář, Sýkora, Koukal, Nakládal, za hosty Horna a Kameš.

Rudolf MUZIKA, Radek ŠPRYŇAR