„David Stach výkonnostně stagnoval, což cítil i on a sám projevil zájem o to, jestli by byla možnost zkusit se znovu nastartovat jinde. Martin je velký hráč do předbrankového prostoru, kde nám důraz stále chybí. Očekáváme od něho, že tím týmu přispěje. Věříme, že se u nás zase nastartuje on,“ prohlásil na stránkách Škody sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Kladenský centr, vnuk někdejší legendy Adolfa Stacha, byl od mládí velkým talentem. Dokonce ho chtěli i ve finské juniorce Lukko Rauma, kde se mu také dařilo. Do A týmu špičkového klubu nakonec jen nakoukl a také po návratu do Čech začal nejprve v nižší první lize. V Havlíčkově Brodu a poté i v Kladně během tří let bodoval stále víc, vyzrál a jeho ohromující, dodnes platný bodový rekord v sezoně 2015/16 - 91 bodů v 51 zápasech, ho katapultoval k angažmá do Plzně, kde Martin Straka a jeho spolupracovníci budují silný klub s rozmyslem a reálnými ambicemi.

S extraligou se David popral zprvu výborně, dvě sezony měl v Plzni tak dobré, že ani slabší třetí neodradila Spartu, aby si ho nevybrala. Nakonec předloni trochu záhadně cukla a pustila Stacha zpátky do Kladna, kde Jaromír Jágr dával dohromady mužstvo na extraligu. A tvořivý centr zvyklý na vyšší level se mu hodil.

Jenže v Kladně sice Stach pár dobrých i výborných zápasů odehrál, jenže úplně ono to přes zisk 24 bodů nebylo. Přesto dostal další šanci od Plzně, kde se však ani při zranění řady opor a nedokázal dostal víc než na 8 bodů ve třiceti zápasech. Přitom na přesilovky přitom docela chodil (průměrně 2:09 min. za zápas).

Co se týče celkového času na ledě, ten měl průměrně 11:23 minut za zápas, naposledy s Vary ale spadl na deset minut.

A přesto, že asistoval na jeden z gólů, bylo vidět, že starý dobrý "Áda" to zdaleka není.

Zvedne se ve Vítkovicích, které jsou hodně daleko od jeho domova i posledního působiště? Nebo se po sezoně vrátí opět do Kladna?

Ukáže až čas.