Pohár pro vítěze dvoudenního klání hokejových amatérů, kterého se o víkendu zúčastnilo dvanáct týmů z České republiky, Slovenska a Bulharska, tak opět zůstal na Slovácku.

Prestiž klání zvyšovali především bývalí reprezentanti či hvězdy Poldi Kladno i československého hokeje. Do Hodonína dorazil třeba mistr světa z roku 1985 Vladimír Kameš, známý obránce Jan Kruliš nebo účastník Kanadského poháru v letech 1981 a 1984 Jiří Dudáček. „Je to moc dobrý turnaj. V Hodoníně je krásný stadion i krásné sklepy, hlavně kvůli nim sem moc rádi jezdíme. Nemusíme pít pořád jenom pivo, ale také můžeme ochutnat i výborné moravské víno," usmíval se padesátiletý Kameš.

Ten za československou reprezentaci odehrál pětačtyřicet zápasů, ve kterých vstřelil dvanáct gólů. Po skončení hokejové kariéry se začal úspěšně věnovat hokejbalu. Na mistrovství světa, které se konalo v Litoměřicích roku 1998, se stal mistrem světa. Stál také u založení oddílu Habešovny Gladiators. I když se Kameš stále udržuje v kondici, na hodonínský led ho nepustilo zranění. „Moc mě to mrzí," posteskl si bývalý útočník Jihlavy či finského Karpätu Oulu, který kamarády a bývalé spoluhráče dirigoval ze střídačky. „Je nám jedno, jestli vyhrajeme nebo prohrajeme, ale i v tomto věku si moc rádi zahrajeme," pronesl Kameš.

Hockey Games patří k nejpopulárnějším amatérským turnajům. V Hodoníně se uskutečnily již podruhé. „Loni se nám tady všem moc líbilo, proto mě zástupci týmů požádali, abych i třináctý ročník zorganizoval v tomto krásném městě," uvedl hlavní pořadatel Ladislav Bílek.

I když všichni hráli naplno, k žádným zraněným nedošlo. „Pravidla jsou nastaveny tak, aby žádný úraz nebyl. Pře každým zápasem upozorňujeme kapitány, aby se hrál bezkontaktní hokej. Není to o tom, abychom se zranili a navzájem si ublížili," připomněl Bílek. „Jde hlavně o dobrý pocit, zahrát si a pobavit se," přidal.

Hlavní organizátor potvrdil, že ani letošní Hockey Games nebyly pouze o brankách, výhrách a asistencích. „Většina hráčů poctivě dodržuje pitný režim. Hráči mají čas zhlédnout krásy Slovácka a třeba večer navštívit vinné sklepy," dodal Bílek.