„Výjezd dopadl dokonale. Ve vlaku ani při přesunu žádný problém, o vše podstatné se ale postarali hokejisté, na nich naše nálada závisí. Hráli skvěle, udělali nám obrovskou radost,“ těšilo jednoho z hlavních pořadatelů výjezdu, šéfa kladenského fanklubu Jaroslava Zelenku.

Fanoušky, jichž z Kladna dorazilo do O2 areny více než pět set, pochválil i včera čtyřbodový Jaromír Jágr. A připomněl letitou rivalitu obou klubů, které spolu sehrály bezpočet skvělých a divácky atraktivních zápasů. „Týmu fanoušci samozřejmě pomohli, byli hodně slyšet. Z Kladna to sem máme blízko a bylo jich tu hodně. Rivalita mezi Spartou a Kladnem. Na Kladně vždycky bylo na Spartu vyprodáno a i tady byla spousta lidí. Je vidět, že si to pamatují a na tahle derby se těší,“ řekl Jágr.

Fanoušci si museli odepřít jedinou libůstku, kterou si užívají při cestách autobusem. Po vítězném zápase vyberou kruhový objezd a podle počtu vstřelených gólů ho objíždějí. „Museli bychom až na točnu u Lužné u Rakovníka, to je moc daleko. Traťový okruh je i kolem Prahy, ale kdybychom ho jeli osmkrát, tak bychom nestihli ráno jít do práce,“ usmál se Jaroslav Zelenka.

Ten má teď pouze strach, že fanoušci chytili slinu a budou chtít opakovat výjezdy vlakem i do jiných měst.

Prohlédněte si video a fotogalerii z odjezdu i příjezdu Libně.