Skóre rušného zápasu otevřel Stach, Jihočeši však záhy využili Švihálkem svoji první přesilovku. Rytíři nastoupili se sedmi novými hráči a jeden z nich – Pitule, jim vrátil vedení, když ve hře čtyři na čtyři sám před bránou elegantně oklamal gólmana Bláhu.

Rozjetí domácí do konce třetiny přidali další dvě branky a opět padly z prostoru brankoviště. Nejprve Rudovský po vyhraném souboji s třemi protihráči zvýšil svým druhým zásahem na 3:1 a pak zpětnou přihrávku Daleckého zužitkoval opět Stach.

V druhém dějství přidali Jihočeši výrazně na aktivitě a po zásluze byli odměněni brankou slovinského reprezentanta Pajiče. V polovině utkání oba soupeři střídali gólmany. Budějovický Gába si ani nestačil odhrabat sníh z brankoviště a už kapituloval po nájezdu Rudovského. „Ani si nesáhl na puk a už ho tam měl," pochvalovalo si kladenské křídlo.

To loňský juniorský brankář Jiří Švihálek si v prvním utkání za áčko vedl výtečně. V poslední třetině zlikvidoval také trestné střílení Nouzy a nakonec svůj mini zápas dokončil s nulou.

Zajímavostí je, že první branku hostů vstřelil jeho bratranec. „Motivace to pro mne byla, rozhodně jsem nechtěl, aby mi dal gól. Myslím, že na mne ani nevystřelil. Ze své povedené premiéry mám radost," uvedl mladý gólman.
Šestou branku Kladna dal v oslabení po samostatném úniku Eberle a nakonec se prosadila také první útočná formace - přihrával kapitán Tenkrát, pálil Hořava.

Asi nejlepším hráčem Kladna byl Jan Rudovský. „Byl to první zápas, hráli jsme s chutí a napadalo nám to tam," tvrdil autor dvou branek, který se také zapletl do dvou šarvátek.

„To musí být, je to začátek sezony a člověk si musí vybudovat nějaký respekt. Jednou jsem šel pomoci Eberlovi, protože na něj byli dva," poznamenal s tím, že nemá obavy, že by už využil příděl střelného prachu na sezonu. Jeho útok vstřelil tři branky, stejně jako třetí Pituleho.

Už ve čtvrtek hraje Kladno druhé utkání a opět to bude s klubem, který pamatuje lepší časy. Zajíždí na Horácký stadion, kde bude v 18.00 hodin soupeřem jihlavské Dukly.

Kladno – Č. Budějovice 7:2. Branky: 4. Stach (Dalecký), 11. Pitule (Gutwald), 18. Rudovský, 19. Stach (Dalecký), 31. Rudovský, 55. Eberle, 58. Hořava (Tenkrát) - 5. Švihálek (Vaniš, Nouza), 29. Pajič. Tresty: 7:5, využití 0:1, v oslabení 1:0. Třetiny: 4:1, 1:1, 2:0.

Kladno: Chábera (31. Švihálek) - Růžička, Kania, Látal, Kolářík, Pojkar, Kehar, Gutwald - Hořava, Havlíček, Tenkrát - Eberle, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Pitule, Stach - Slánský, Janeček, Šilhavý.