Černý Petr přes nesmírně cennou výhru, který znamená zmenšení bodových odstupů na chvostu tabulky, ale pálí v rukách dál.„Ztracený bod nás může mrzet. Na druhou stranu ten bod navíc může také něco znamenat, takže ho určitě bereme. Chtěli jsme se přitáhnout k Boleslavi, což se povedlo, ale bohužel jen o bod,“ prohlásil kladenský útočník Radek Bělohlav.

Do vedenídostal Buldoky gól Horny (4.), jemuž vedle Frolíka přihrával i Gengel, pro nějž to byl vůbec první extraligový bod v životě. Ač měli častěji výhodu přesilovek, nenakládali s nimi dobře. Naopak mohli být rádi, že je z brejku nepotrestal Fabuš. Hosté hráli v přesile jednou a jistého Kopřivu, který se vrátil mezi tři tyče, pořádně provětrávali.

Kladno se po první přestávce ale přece jen dočkalo využité početní výhody. Z Kasíkova vyloučení ze závěru úvodního dějství těžil ránou švihem Eberle (22.). Posléze ještě Bělohav golfákem snad ze tří metrů málem poškodil tyčku Schwarzovy svatyně. "Je jasné, že gól na tři nula by rozhodl,“ mínil Bělohlav, jenž se v závěru první třetiny nechtěl porvat s Frolem.

Boleslavský gólman byl ústřední postavou druhé části a nebýt jeho zákroků, nemuselo být Lehikoinenovo nahození během přesilovky (35.) kontaktním gólem.„Do stavu dva nula jsme pasivní. Až pak jsme soupeře zaskočili aktivním napadáním a podařilo se nám snížit,“ prohlásil boleslavský asistent Jiří Šejba.

Když už byl Schwarz překonán, pomohla mu opět konstrukce. Poté, co jeho spoluhráči v posledním dějství nepřetavili ve vyrovnání dvě přesilovky, zazvonily během chvíle o tyčky střely Bělohlava a Valského! A opět za to domácí zaplatili. Boleslavským totiž v závěru vyšla power-play, 49 vteřin před koncem vyrovnal Sýkora!

Středočeské derby tak nabídlo třetí prodloužení v řadě. A na rozdíl od předešlých zápasů se v něm rozhodlo. Dvaačtyřicet vteřin před koncem zažehnal hrozící oblíbenou boleslavskou disciplínu kapitán Patera, který došťouchl kotouč napálený na ránu Kamešem. A právě Kamešovi byla poprávu nakonec trefa uznána.„Škoda naší chyby v prodloužení, která nás připravila o penalty. Bylo by to spravedlivější,“ litoval Šejba.

Kladno – Mladá Boleslav 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1).

Branky a nahrávky:4. Horna (Frolík, Gengel), 22. Eberle (Kuchler, Stieler), 65.Kameš(Kaberle, Patera) - 35. Lehikoinen (Fabuš), 60. Sýkora (Král, Macho).

Rozhodčí:Svoboda, Souček - Jindra, Kreuzer. Vyloučení:6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2140.

Kladno:Kopřiva - Kameš, Kaberle, Trončinský, Dlouhý, Procházka Libor, Šmach - Eberle, Patera, Procházka Martin - Bílek, Kalla, Valský - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Horna, Gengel, Frolík.

Mladá Boleslav: Schwarz - Jindra, Lehikoinen, Šterbák, Jiruš, Kasík, Duben, Frolo - Sup, Král, Pabiška – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Handlovský, Gajovský, Bahenský.