Tralmaks přinese do už tak vysokého útoku Rytířů další sílu, měří totiž 193 centimetrů. Nastoupí už v pátek v Olomouci. „Na sezónu jsem se připravoval individuálně na ledě i mimo něj. Po fyzické stránce se cítím dobře,“ říká pro web Rytířů Tralmaks a vzkazuje: „Nemůžu se dočkat, až se připojím k týmu!“

Posila pochází z hlavního města Lotyšska Rigy, ale už v sedmnácti se přestěhoval za hokejem do zámoří. Hrál v nižších juniorkách a v jednom ročníku v USHL za University of Maine hrající prestižní NCAA. Na konci čtvrté univerzitní sezóny dostal příležitost v organizaci Providence Bruins v AHL, kde strávil ještě následující dva ročníky s celkovou bilancí 90 odehraných duelů, v nichž nastřílel 22 branek a přidal 20 asistencí.

„Stále jsme hledali způsob, jak kádr posílit. Otevřela se možnost přivést Eduardse Tralmakse, na kterého jsme měli skvělé reference přímo z organizace Providence Bruins. Je to vysoký silový hráč, který navíc dobře bruslí. Slibujeme si od něj mimo jiné zvýšení důrazu v předbrankovém prostoru,“ zhodnotil příchod nového hráče sportovní manažer Jiří Burger, který dotahoval přestup v neděli odpoledne s Jaromírem Jágrem a kvůli tomu scházeli i na předsezonní autogramiádě.

Šestadvacetiletý lotyšský reprezentant přistál přistál v Praze v úterý odpoledne, hned odjel k podpisu smlouvy a hned ve středu se zapojí do společné přípravy s týmem.