Podle trenéra domácích Romana Urbáře má jejich protivník aktuálně nejlepší formu v lize, což potvrzují výhry na hřišti první České Lípy a třetího Ústí nad Labem.

„Jednak se rozehráli, jednak posílili. Mají hráče z Vítkovic, které vyhrály extraligu. Vedle kvalitního gólmana od nich mají také střelce vítězného gólu posledního superfinále Lukáše Hrubého a na střídavý start i hráče z FBC Ostrava," přiblížil Urbář, jenž je na roztrhání.

Pracuje totiž na svazu, kde je manažerem marketingu a komunikace, a jelikož dnes začíná ve Švédsku MS, je vytížený. Později na na sever Evropy i odcestuje.

První liga se právě kvůli šampionátu na nejbližší tři týdny zkvalitní, poněvadž v ní mohou nastupovat také extraligoví hráči, kteří skončili nejpozději před třemi lety v juniorech.

Posílí i Kladno, které má dohodu se Střešovicemi. Dnes za něj bude hrát obránce Jakub Švejkovský a útočníci – bývalí juniorští reprezentanti Jakub Gruber a Tomáš Nushart. Oba spolu nastoupí v jedné lajně, první jmenovaný se však postaví do obrany.

„Všichni se těší, protože budou mít možnost hrát v jejich věku víc kvalitních utkání," uvedl Urbář a doplnil, že Nushart už za Kladno pár utkání odehrál, pro jeho spoluhráče to bude kladenská premiéra.

Roman Urbář vysvětlil, že tým posílili kvůli pětici marodů. Nejspíš by to udělali i kdyby měli marodku prázdnou, protože potřebují postavit dvě kvalitní lajny, a to se jim v probíhající sezoně nedaří. Kladenským mladíkům zatím někdy chybí v rozhodujících fázích utkání kvalita a zkušenosti.

Jen aby hosté nešoupli do brány boha pohostinnosti, plodnosti a úrody Radegasta. Pak by to byl úkol ještě těžší. „,Doufám, že se k němu domů vrátí s nulou na kontě bodů," usmál se Urbář.