Okamžiky hrůzy čekaly diváky poté, co na led byla přivolána nosítka, ale hlavní postava českého hokeje nakonec odjela po svých, byť se zakrváceným obličejem. AE odcestovala do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Kladno vyhrálo 3:1.

Kladenské hráče, kteří zahájili zápas dobře, incident poznamenal. Byli nervózní, pouštěli se do potyček a Havířov byl dlouho nebezpečnější. A to i poté, co bek Štindl ve druhé třetině bombou překonal výborného gólmana Růžičku.

Hosté ještě zvýšili obrátky a po několikaminutovém tlaku vyrovnali parádní ranou Pořízka do vinglu, kterou posvětil až přesný brankový rozhodčí. Nicméně stejně pěknou střelou oplatil domácí Redlich – po dvou třetinách to bylo 2:1.

Teprve v poslední části Rytíři dominovali a přes Růžičkovu snahu přidali uklidňující třetí trefu po Kautově otočce.

Havířov se sice snažil, ale na nejlepšího kladenského hráče večera Lukáše Cikánka recept nenašel. Na konci navíc Tomi zbytečně fauloval Kehara a pokazil tak hostům power play. Mimochodem, počet vyloučených hráčů byl v tvrdém nepoměru – 5:12!

Zdroj: Youtube

Havířovský trenér Jiří Režnar si právě na příliš vysoký počet vyloučení postěžoval.

"Hráli jsme asi osm oslabení, to je moc a těžko můžete pomýšlet na lepší výsledek. Neinkasovali jsme, ale stálo to moc sil, které pak chybí v zakončení," mínil.

Jinak ale oba celky pochválil. "Až na tu kaňku v podobě zranění Jardy to byl super zápas a diváci si ho museli užívat. My hráli pěkný hokej, Kladno také," říkal.

Domácí Pavel Patera rovněž chválil, hlavně svůj tým.

"Po zranění Jardy se kluci semkli a chtěli bojovat i za něj. Zápas připomínal play off a za to jsme rádi, protože nejdůležitější boje se blíží a takhle se na ně lépe připravíme. Zápas se nám moc líbil," těšilo Pateru.

Rytíři Kladno – AZ Havířov 3:1 (0:0, 2:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 23. Štindl, 34. Redlich (Pekr, Machač), 48. T. Kaut (Kloz, D. Tůma) – 30. Pořízek (L. Bednář, Kanko). Rozhodčí:

Rytíři Kladno: Cikánek – Matula, Štindl, Kehar, Lenďák, Svedlund, P. Hořava – Jágr (5. Kubík), Machač, Zikmund –  Strnad, Přikryl, M. Hořava – Kloz, Kurjanov, Tůma – Pekr, Redlich, T. Kaut.

Havířov: Martin Růžička – Krisl, Staněk, Luža, Drtil, Dujsík, R. Havel – M. Kalus, Maruna, Sikora – Fronk, Rác, Gřeš – Kurovský, Hudeček, Tomi – Kanko, Pořízek, L. Bednář – Bambula.

Zdroj: Youtube