Kladno konečně potvrdilo změnu, o které se ve městě dost mluvilo. Tým povede opět David Čermák, tak jako v minulých dvou sezonách. S ním už ale nikoliv Jindřich Lidický (odchází k mládeži), ale nově Jiří Burger. Kladenský odchovanec hrál v Kladně jako mladý, pak se přes Vsetín dostal do Vítkovic, kde se stal klubovou ikonou. Na závěr hráčské kariéry se sice vrátil do Kladna, ale během jediné sezony mu do extraligy nepomohl. Teď se o to pokusí jako jeden z trenérů. 

Burger býval výrazným talentem, za dospělý tým Kladna hrál už od svých sedmnácti let. Vydržel šest roků, a když se stal oporou mužstva, odešel přes Finsko do Vsetína a později do Vítkovic, kde vydržel téměř do konce skvělé kariéry. Za Kladno si zahrál 289 mistrovských zápasů, dal v nich 72 branek a 104 přihrávek.

Jana Boháčka si vybraly Řisuty místo Michala Jägera, kterého chtěly dál, ale on dal přednost nabídce nováčka třetí ligy z Chebu. To Boháček by v anbiciózních Poděbradech asi pokračoval rád dál, ale nabídku už na stole neležela. A tak po něm sáhly Řisuty. 

Jedenapadesátiletý bývalý obránce ponejvíce pražské Sparty (má s ní i mistrovský titul) hrál na přelomu milénia také v Kladně, kde během tří neúplných sezon stihl 82 utkání. Zajímavé je, že v roce 2002 byl součástí sestupujícího Kladna a o rok později už bojoval v baráži proti Kladnu - za Havířov. Tendy dal dokonce jeden důležitý gól, jenže Havířovu to na záchranu nestačilo, radovali se Kladeňáci. 

Teď jich bude mít několik v kádru Řisut, kterým se minulá sezona povedla a Boháček tak má nač navazovat. 

close Mělnický trenér Jan Boháček. info Zdroj: Deník / Pechánek Jan zoom_in

Jan Boháček