„Na základě referencí a informací, které máme k dispozici, jsme přesvědčeni, že Brendon bude pro náš tým přínosem. S jeho příchodem nás v obraně tlačí bota zase o trochu méně," prohlásil sportovní manažer klubu David Čermák, který už dříve avizoval, že má v hledáčku více zámořských hokejistů. „V Kanadě sháníme hráče a jednáme dál, ještě to není zcela uzavřená kapitola," doplnil Čermák.

Přes sto devadesát centimetrů vysoký a třiadevadesát kilogramů vážící Brendon Nash strávil čtyři sezony v AHL, kde nastupoval v týmech Hamilton Bulldogs, San Antonio Rampage, Charlotte Checkers a Hartford Wolf Pack. V sezoně 2010-2011 dokonce nakoukl do NHL, když se zúčastnil přípravného kempu a odehrál dvě ligová utkání za Montreal Canadiens.

V uplynulém ročníku Brendon Nash působil v americké lize ECHL a v mužstvu kalifornského Bakersfieldu zaznamenal v devětapadesáti utkáních čtyřiadvacet bodů za čtyři branky a dvacet asistencí.

Rytíři za sebou mají velmi náročný první týden přípravy na ledě, které se účastní téměř čtyřicet hráčů, z nichž řada bojuje o smlouvu. Širší soupisku začnou trenéři postupně zužovat v příštích dnech, první přípravné utkání odehraje Kladno už v úterý 28. července na ledě Plzně.