Toman před třemi lety odešel z Českých Budějovic, které o něho ztratily po nepovedené sezoně zájem. I teď ztratil zájem klub, Kladno už zkušeného beka nechce.

Stejně tak se postavilo k Vítězslavu Bílkovi, jemuž se po návratu z Karlových Varů už nedařilo v Kladně tak jako kdysi, a také Petru Kafkovi. Ani on pravidelně nehrával.

Co se týče dalších hráčů kádru, špatně to vypadá s pokračováním nejvyššího beka Marka Posmyka, jenž patří Českým Budějovicím a Rytířů by za něj museli zaplatit vysoké odstupné. Místo něj by úlohu nejvyššího obránce mohl zaujmout Pavel Skrbek, jenž dosud hrál ve Švédsku. Portálu kladenskelisty.cz to přiznal Václav Bartoš.

Jágrovi i Bartošovi se naopk zjevně líbily výkony brankářské dvojice Lukáš Cikánek – Jan Chábera. Na jejich smlouvy uplatil opční právo a prodloužil je stejně jako obráncům Janu Piskáčkovi, Davidu Růžičkovi, Vladimíru Kamešovi, Lukáši Kuželovi a Liboru Procházkovi.

Opci Rytíři využili i u útočníků, kterým se v sezoně dařilo – nyní už slovenského reprezentanta Marka Hovorku, Michala Dragouna, Jiřího Kuchlera, Martina Látala, Michala Lukáče a Jakuba Valského. „V další sezoně samozřejmě nebude v kladenském dresu chybět kapitán Pavel Patera, který má platnou smlouvu ještě na příští rok, stejně jako obránce Jiří Drtina,“ doplnil tiskový mluvčí Kladna Vít Heral. .

Dodal, že intenzivní jednání se vedou s oporami Jaroslavem Kallou a Jiřím Bickem, jimž v dubnu vyprší smlouva.

Rytíři uvažují i o prodloužení pobytu u obránce Michala Pavlů, dohoda se prý blíží s Janem Eberlem, stále se vyjednává i s Milanem Hluchým.

A dokonce i s Jasonem Lepinem, jenž údajně podepsal ještě před koncem play-off smlouvu s finským Jyväskylä.

Vedení Rytířů popřelo, že by jednalo s útočníky Davidem Stielerem a Richardem Divišem, kteří se nevešli do kádru a v sezoně odešli do Mladé Boleslavi resp. Do Kadaně (později do Chomutova).

Kladno bude podle předsezoních prohlášení dál sázet na vlastní odchovance. I proto nabídlo nové smlouvy kromě Kužela ještě Janu Daleckému, Antonínu Melkovi, Tomáši Knotkovi, Michalu Gutwaldovi a Jakubu Strnadovi. „U nich chybí jen jejich podpisy,“ dodal Vít Heral.

Jak už Kladenský deník informoval ve středečním tištěném vydání, novým šéfem klubové mládeže by se měl stát od 1. května Josef Zajíc, jenž dosud vykonává funkci generálního manažera Českých Budějovic.