Na čtvrtém vítězném korálku v řadě měl největší zásluhu levý křídlák Plekancovy elitní formace Jiří Tlustý, jenž vstřelil vítěznou branku a navrch přidal pojišťující na konečných 3:1.

Trenér Kladna Zdeněk Vojta vysekl Pirátům poklonu. „Byli hodně rovnocenným soupeřem. Dvě třetiny to byl dobrý a vyrovnaný hokej," mínil šéf kladenské střídačky a ocenil výkon svého gólmana.

„Až v samotném závěru jsme díky výbornému výkonu Chábery a konečně probuzeným střelcům vyhráli. Nějaké šance jsme měli a rozhodlo, že se nám podařilo odskočit o gól. Chomutov asi v zápase neměl, co ztratit a předvedl vynikající výkon," uvedl Vojta.

Na Kladno byla poprvé v sezoně vyprodaná chomutovská hala, domácí část ve 14. minutě rozesmutnila čtvrtá lajna Kladna. V přečíslení tří na jednoho po Melkově přihrávce překonal Řehoře Valský.

Severočeši, za něž po dohodě mezi kluby nesměl nastoupit odchovanec Kladna Michael Frolík, kontrovali ve druhém dějství. Jejich jediný gól padl v přesilovce z hole Dudy, jehož porážka pochopitelně mrzela.

„Věřili jsme, že se proti těm hvězdám z NHL vytáhneme a uděláme aspoň bod," ušklíbl se a pustil se do kritiky vlastních řad. „Sice to jsou hvězdní hráči, ale na ledě se jim nesmí dát nic zadarmo. Ale ne všichni k tomu tak přistoupili a hráli se zbytečným respektem, to zápas ovlivnilo," prohlásil.

Rozhodující akce zápasu se zrodila ve 44. minutě, kdy se po zmatku před Řehořem prosadil útočník Tlustý. Posila z Caroliny Hurricanes přidala další branku čtyři minuty před koncem utkání a pečetila čtvrtou výhru Kladna v řadě.

Chomutovský kouč Jiří Doležal si posteskl, že je porazila jedna lajna, Plekancova. „V první třetině jsme hráli výborně a měli jsme z toho čtyři velké šance. Škoda, že jsme nedali jeden dva góly, to by utkání pak vypadalo trošku jinak," mínil s tím, že Kladno ukázalo s první řadou velkou kvalitu.

„Chvílemi nás přehrávalo hlavně v přesilovkách. Oni rozhodují všechny zápasy a stejně se nám je uhlídat nepodařilo. Škoda, že se nám v závěru nepovedlo vyrovnat," litoval.

Branky a nahrávky: 26. Duda (V. Polák, D. Hruška) – 14. Valský (Melka), 44. Tlustý (T. Kaberle, Jágr), 57. Tlustý (Plekanec, Židlický). Rozhodčí: Hribik, Hrubý – Kajínek, Hejl. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 5250 (vyprodáno).

Chomutov: Řehoř – Palin, Pulpán, Rýgl, J. Mrázek, Pavlas, Lučka, Bartejs – Důras, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, V. Polák, Duda – M. Procházka, Sikora, Hromas – Zálešák, Lušňák, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal a Antonik.

Kladno: Chábera – Židlický, Černošek, L. Procházka, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček – Jágr, Plekanec, Tlustý – Hovorka, Patera, Hlaváč – M. Látal, Dragoun, Eberle – Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.