S oběma hráči se počítalo už dlouho dopředu. S Maroszem došlo k dohodě už před sezonou, ale zároveň se vedení Kladna smluvilo s Vítkovicemi, že do konce kalendářního roku ho využití v extralize. Tam se rodákovi z Třince dařilo a s bilancí 7+9 byl druhý v kanadském bodování klubu za reprezentantem Dominikem Lakatošem. Marosz si už v sezoně za Kladno jednou zahrál, v Porubě se hned uvedl brankou. „Jsem rád, že mohu začít v extralize, byla to pro mě priorita, ale chci také pomoci Kladnu k postupu do extraligy,“ uvedl Marosz po svém podpisu smlouvy s Kladnem na začátku sezony.

close Rostislav Marosz z Vítkovic a Vladimír Dravecký z Třince - 29. kolo Tipsport Extraligy HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Oceláři Třinec, 26. prosince 2020 v Ostravě. info Zdroj: Deník / Petr Kotala zoom_in

Druhá posila Patrik Machač je kladenským odchovancem, který do loňska za Rytíře hrál. Po sestupu podepsal smlouvu s Karlovými Vary, ty mu ji ale před startem soutěže vypověděly s tím, že si místo v kádru nevybojoval. I proto, že klub získal posily ze zámoří Kašeho a Lauka. „Byl to jednoznačně hlavní důvod proč mě nechtěli držet dál, protože víme, jaká je doba a že kluby musí šetřit. Chápu jejich rozhodnutí,“ nezlobí se Machač na vedení Energie.

Hledal tak místo jinde a domluvil se se Vsetínem, konkurentem Kladna. To však dál vlastnilo práva na šikovného útočníka z Hýskova u Berouna a předem avizovalo, že si ho po Novém roce stáhne do svého kádru. „Vsetín je malý rodinný klub a já jim jsem vděčný, že mě vzali, i když věděli, že tam nemusím sezonu dohrát. Byl jsem tam spokojený, ale teď se těším, až si zase zahraju za Kladno, přeci jen se vracím domů. Řekl bych, že je tu velice silný tým a šance na postup jsou veliké. A jasný cíl, to vám tady řekne každý,“ věří Machač.

Kladno ještě chce posílit v obraně. Počítat však už nemůže s Lukášem Douderou, který v týmu na podzim hostoval z Litvínova. Doudera nyní bojuje o smlouvu ve Vítkovicích. A stejně tak s Michalem Barinkou, který se dohodl na kontraktu v Brně a jeho střídavý start už není možný.