Ty ve čtvrtečním televizním duelu (vysílá TV Fanda) hraném od 18.10 hodin mít k dispozici nebudou. A nimi i další hráče.

„Situace se lehce zlepšila v útoku, kam se nám vrátí Hlaváč a po zranění to zkusí i Dragoun. Na druhou stranu odpadne Hořava, který se zranil v Liberci. A ještě horší je to v obraně, kde se zranil Procházka a odešli Mocek s Majeským," vypočítal asistent kouče Petr Tatíček plusy i minusy.

Do obrany, kde je mimo ještě Macholda, tak trenéři museli povolat zbylé dva hráče z Písku, Kužela s Drtilem. „Musíme věřit, že kluci zahrají jako v Liberci, kde jsme udělali důležité body. Na druhou stranu si myslím, že Brno je jiný kalibr a porazilo nás i s nejlepší pětkou z NHL, a to ještě byli dvě třetiny lepší," dobře si vzpomněl Petr Tatíček na rekordně divácky sledovaný atraktivní souboj z 02 areny.

Teď se ale bude hrát hodně odlišný duel. Kladno disponuje jiným kádrem, lesk 02 areny vystřídá mráz kladenského zimáku.

A Brno také neprožívá právě exkluzivní časy, byť poslední výkony proti Spartě a Chomutovu byly už lepší.

„Třeba nás podcení, každopádně je to hokej a může se stát cokoliv. I v tabulce," je přesvědčen Petr Tatíček, který ani nepočítá, kolik bodů by Rytíři ještě potřebovali. „Nějaké asi ještě ano, mění se to každým kolem. Musíme myslet na svou hru a něco urvat, abychom aspoň desítku udrželi," dodal asistent kouče Kladna.

365

Tolik dnů už hokejisté Kladna neporazili Brno, sedm následných střetů prohráli (jeden v předkole play-off na nájezdy). Před rokem vyhráli 3:2, ale ani jeden z tria tehdy úspěšných střelců – Marek Hovorka, Petr Kafka a Jura Bicek, už za Rytíře nehraje.