V úvodu bylo aktivnější Kladno, ale na šance se dlouho čekalo. Fanoušci ale mohli naposledy v sezoně obdivovat umění hvězdného majitele Rytířů, který se nejdříve zařadil až do čtvrté formace se Strnadem a Rudovský a poprvé vjel na led až v páté minutě.

Středočeši se pak ubránili při trestu Majeského a v osmé minutě otestoval gólman Volkeho, který byl při absenci zraněných Francouze a Fraňka povolaný z prvoligového Mostu.

Volke byl už třetím gólmanem, který proti Kladnu v sezoně za Litvínov nastoupil. 

V druhém oslabení při Kuchejdově trestu už domácí čelili velkému tlaku soupeře, ale odolali. Severočeši zase nedovolili Kladnu vedení při Pirošově trestu. Před pauzou se ještě ukázal Jágr, který nejdříve zakončoval sám a poté připravil šanci pro Rudovského povolaného z Litoměřic.

Od druhé části stáhlo Kladno sestavu a s Jágrem a Rudovským nastupoval kapitán Kuchler. Na začátku měl nejdříve šanci Melka, ale zakončení se mu nepodařilo. Ve 25. minutě se ale radoval z vedení Litvínov. Lukeš překonal Cháberu tvrdou a přesnou ránou za pravým kruhem.

Hosté se pak sice ubránili při Brejčákově trestu, ale hned pět vteřin po jeho návratu na led bylo vyrovnáno. V přetrvávajícím tlaku se prosadil po střele Majeského uzdravený Valský. Rytíři předvedli bleskový obrat za 48 sekund. Jágr se dostal do útočného pásmu, předal puk Rudovskému, který si vychutnal jak obranu Vervy, tak blafákem i gólmana Volkeho.

Na konci druhé části přerušil litvínovskou přesilovku Kubinčákův faul, ale i tak Verva při hře čtyř proti čtyřem po 29 vteřinách závěrečného dějství díky Hüblovi vyrovnala. Ve 45. minutě ale při Zemanově vyloučení předložil Jágr zpoza branky puk Daleckému, který vrátil Rytířům vedení.

Pojistit náskok mohlo Kladno poté, co hosté mstili Valského vražení do Volkeho a vyplynula z toho kladenská přesilovka. Navíc ještě litvínovský gólman vyhodil puk na střídačku a Rytíři hráli 18 vteřin v pěti proti třem. Obrovskou šanci nevyužil Lukáč a dvakrát se zkoušel prosadil samostatně i Jágr, ale ve finální fázi mu chyběla přesnost. V závěru ještě domácí hráli přesilovku po Martynkově faulu a pak už Litvínov do tlaku nepustili.

Hlasy trenérů po utkání:

Jiří Kopecký (Kladno) „My se teď budeme snažit hodně bojovat, protože nám chybí pár důležitých hráčů. Samozřejmě nás ještě povzbudil Jarda (Jágr), který přišel asi 45 minut před utkáním, že chce hrát a pomoct. Dostal kluky do takové euforie. I přesto, že se zápas nevyvíjel dobře a prohrávali jsme 0:1, tak hra nebyla špatná. V podstatě jsme soupeře o jeden gól přetlačili. To, co jsme čekali, hrál Litvínov posledních deset minut, kdy se snažil vyrovnat. Tam byl hodně nebezpečný a několikrát to tam hořelo. K naší velké radosti se tak nestalo. V pátek by mohl už hrát Miloš Hořava, možná bude připravený i Libor Procházka."

Vladimír Jeřábek (Litvínov): „To, co jsme chtěli, jsme hráli pouze do 10. minuty první třetiny. Pak jsme začali ztrácet puky ve středním pásmu a Kladno se dostalo do tlaku. Nehráli jsme dobře, opět jsme nepotvrdili výkon z domácího ledu na venkovním. Kladno hodně bojovalo, my jsme věděli, že to tak bude, protože mají slepenou sestavu. Na nás dneska, bohužel, ta bojovnost dneska stačila. Jágra jsme viděli na rozbruslení a taky v zápisu, tak jsme zkrátka konstatovali, že hraje. Nejdříve nastupoval ve čtvrté lajně. Jeho síla v útočné třetině a v přesilovkách je obrovská a udělal zase dneska dva góly. Zkrátka je to (velký) hráč."

Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. Valský (Majeský, Eberle), 29. Rudovský (Jágr, Kuchler), 45. Dalecký (Jágr, Lukáč) – 25. Lukeš, 41. Hübl (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek – Charvát, Bejček. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 3165.

Kladno: Chábera – Kameš, Piskáček, Majeský, David Růžička, Doudera, Černošek, Mocek – Eberle, Lukáč, M. Látal – Kuchejda, Kuchler, Obdržálek – Valský, Melka, Dalecký – Jágr, Strnad, Rudovský. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Litvínov: Volke – Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Jareš – Majdan (35. Kubinčák), V. Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – J. Černý, Piroš, R. Pšurný – Baláž, Gerhát, Smolka. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.