Zápas se hraje v sobotu 19. listopadu a jeho organizátoři věří, že by mohlo být vyprodáno stejně jako před dvěma lety, kdy v podobném retroutkání změřilo Kladno síly s Jihlavou.

„Pro hodně fanoušků i hráčů je právě sada dresů z šestadevadesátého roku tou nejoblíbenější. Na její čistý a jednoduchý design nedají dopustit. Jsme přesvědčeni, že po dvaceti letech přišel ten pravý čas, abychom si tyto dresy i tuto zajímavou éru připomněli speciálním utkáním," vysvětluje tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

Stylové je i to, že se do klubu vrátila trojice legend, které nový dres představily: Petr Ton, Jiří Burger, Petr Tenkrát.

Ti si před dvaceti roky zahráli v tomhle složení i některé zápasy.

Unikát.

A jejich aktuální trenér Pavel Patera (foto), ikona kladenského hokeje, byl právě před dvaceti roky třetí v kanadském bodování extraligy (55 bodů ve 40 zápasech) a pak významně pomohl České republice ke slavnému titulu mistra světa z Vídně.

Tehdy řádila celá jeho trojice s Otakarem Vejvodou a Martinem Procházkou a stejně jako paní Poldi i oni po skvělé sezoně z klubu odešli – na zahraniční angažmá.

Stylový je také soupeř. Kladno paradoxně ve své poslední sezoně s paní Poldi na prsou uhrálo s Českými Budějovicemi jediný bodík a dokonce pochytalo debakly 1:5 a 2:8, ale to jen dokazuje, že se sejdou velcí rivalové. V letošním ročníku si o body zahrají už dvousté utkání (na konci základní sezony), většinou to ale bylo v nejvyšší soutěži. A oba věří, že se tam po této sezoně opět vrátí.

Pavel Patera představuje retro dres na speciální zápas Kladno - České Budějovice.

Dresy jsou už v prodeji

Retro zápas je zajímavý i pro marketing klubu. Ten vydává limitovanou edici dresů s paní Poldi, který lze už nyní objednat na klubovém e-shopu. Stojí 1350 korun.

Přijaté a uhrazené objednávky do 31. října budou připraveny k vyzvednutí ve fanshopu přímo na stadionu v den utkání 19. listopadu.

Pro přímý prodej na tento slavnostní zápas bude připraveno 50 kusů balení dresů ve velikosti XL s číslem a jménem Pavla Patery. Možné je také objednat dres s vlastním číslem a jménem.

Dražba hraných dresů

Tváří retro zápasu Kladno - České Budějovice se stal Petr TonVšechny zápasové originální dresy Poldi 96, ve kterých Rytíři vyzvou Motor, věnují hráči do aukce na portálu Aukro.cz. Týdenní dražba začne ihned po utkání a bude takzvaně od korunky, takže vyvolávací cena každého dresu bude 1 Kč.

Specialitou letošní dražby bude s předstihem extra vyrobený prototyp retro dresu s číslem 10 a jmenovkou trenéra Pavla Patery. Součástí letošní aukce budou také zápasové stulpny a certifikáty pravosti s vlastnoručním podpisem hráčů.

„Chceme, aby na diváky při tomto zápase znovu dýchla jedinečná atmosféra. A věřím, že stejně jako s Jihlavou před dvěma roky bude plný dům," dodal Vít Heral.