Pro hosty je debakl až nezasloužený. Během zápasu si proti nezkušené obraně Kladna, kterou vyztužili na hostování litvínovští beci Romančík se Šestákem, vytvořili bezpočet výborných možností, ale byť na jejich útočníky párkrát zívala i úplně odkrytá Cikánkova branka, trefili se poprvé až za stavu 6:0 ve třetí třetině.

Rytíři si vedli v koncovce podstatně lépe. V první třetině měl Strnad ještě kliku, protože místo rány volil přihrávku Vampolovi, ale tu si Mikliš srazil do vlastní klece. Ve druhé části už Strnad zvýšil mnohem hezčí brankou, když ujel při obávané prostějovské přesilovce a zavěsil do víka. Rozjel tím kladenskou smršť, i když hosté měli dál také řadu šancí.

Puky ale lovil z klece jen brankář Neužil a zejména po akcích Svedlunda nebo Zikmunda publikum doslova aplaudovalo. Také po ráně Vebera, pro něho byla první v sezoúně. Prostějovský trenér Jiří Vykoukal si vzal oddechový čas, ale platné mu to moc nebylo.

Jeho tým odstartoval aktivně i třetí dějství, v němž už se konečně zásluhou proměněného úniku Venkrbce radoval z čestné branky, ale další slovo zase patřilo Rytířům. Nabito dostal starší bratr reprezentanta do dvaceti let Tomáš Kaut a proměnil přesilovku. Prostějov se nevzdal, bojoval až do konce a byl dvakrát odměněn snížením na přijatelný rozdíl, ale body si letos z Kladna neodvezl.

"Zápas mohl skončit klidně 10:10. Na druhou jsme nedali šance a náš výkon bych přirovnal ke čtvrtkaři, který si po první stovce také nemůže dát šlofíka a pak to v závěru honit," hodnotil docela výstižně trenér Prostějova Jiří Vykoukal výkon svého týmu. Souhlasil s ním i kladenský David Čermák. "Výsledek hře neodpovídá, zápas byl vyrovnaný. My ale ve druhé třetině proměnili šance, navíc nás podržel brankář Cikánek," chválil Čermák brankáře vyhlášeného nejlepším hráčem zápasu.

Čermák také poděkoval extraligovému Litvínovu za výpomoc s půjčením mladých obránců Šestáka a Romančíka. "Z devíti obránců pod smlouvou máme šest mimo a museli jsme to řešit. Kluci s námi ani netrénovali, přijeli rovnou na zápas a pomohli. Co se týče dalších zápasů, aspoň dva z beků by se mohli do začátku ledna dát dohromady," dodal David Čermák.


Kladno – Prostějov 7:3 (1:0, 5:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 4. Strnad (Vampola), 25. Strnad, 31. Machač (Romančík), 31. Svedlund (Vildumetz), 35. Zikmund (Kružík), 37. Veber (Machač, Jelínek), 52. Kaut (Machač, Svedlund) – 42. Venkrbec, 56. Divíšek (Čáp), 57. Hanták (Prokeš). ozhodčí: Micka, Pilný – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:5, využití: 1:1, v oslabení 1:1. Diváci: 2565.

Rytíři Kladno: Cikánek – Svedlund, Nash, Zich, Veber, Romančík, Šesták – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – Bernat, Vildumetz, O. Bláha – Filip.

Prostějov: Neužil – Čáp, Mikliš, Žovinec, J. Zdráhal, Havlík, D. Kolář, Bažant – Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Račuk, Starý – Venkrbec, Hanták, Prokeš – Pšenička, Krejčiřík, Dobiáš.