Už od prvního střídání byla znát rozsáhlá marodka. Rytíři se se svou hrou domácímu Motoru nemohli vůbec rovnat. Domácí hráči toho využili už v páté minutě. Dobrou souhru využil Karabáček a otevřel tak gólové skóre. Dalších deset minut Rytíři drželi ještě nadějný stav, ale pak se už úřadovali Českobudějovičtí. Nejprve se prosadil opět Karabáček. Když se pak trefil i Heřman, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto.

Do druhé třetiny se ale dění na ledě zcela obrátilo. Kladenští dokázali soupeře sevřít a po střelách Vildumetze a Kubíka byl rozdíl ve skóre už jen jednobrankový. Na reakci ale nečekal kouč domácích borců a vyžádal si oddechový čas. A tento tah se mu opravdu vyplatil. Motor se vrátil ke své hře z první třetiny a hosté se opět začali dostávat do problémů.

Netrvalo tak dlouho a domácí znovu začali navyšovat své vedení. O to se postaral Doktor. O chvíli později se prosadil opět Karabáček a zkompletoval tak svůj hattrick. Na ledě českobudějovické Budvar arény se tak objevily šály a čepice. Když se prosadil i obránce Pýcha, bylo jasné, že domácí mají osud zápasu ve svých rukách.

Tou dobou už však diváci na jihu Čech mohli sledovat kromě útočných akcí i poměrně tvrdé zákroky. A ty vyvrcholily ve férovou bitku debutanta v českobudějovické sestavě Dunna a známého tvrďáka Hajného.

„Hráče jsme na to upozorňovali, že k tomu může dojít. Ale nechtěli jsme, aby do bitky šli, když nás bylo jen patnáct,“ komentoval situaci po utkání trenér Čermák. „Ti dva kluci si to rozdali jako chlapi. Klobouk dolů před Hajným, který se nebál poprat,“ vyseknul poklonu kladenskému útočníkovi domácí trenér Prospal. Jak se ale po utkání ukázalo, oba borci si z bitky odnesli zranění – Dunn zlomenou ruku, Hajný poraněné rameno.

Kromě zmíněných hráčů vyinkasovali osobní tresty i Vampola s Heřmanem, kteří si ještě při následujícím vhazování vyříkávali křivdy po zmíněné bitce. Ani potyčka kladenské borce nenakopla. Ještě do druhé sirény se po zbytečné ztrátě puku prosadil Bradley, který měl do této chvíle na kontě dvě asistence.

Třetí třetina se již nesla ve znamení vánoční pohody. Utkání už bylo rozhodnuté a hráči nechtěli riskovat zbytečné zranění. O zábavu se tak staralo hlavně obecenstvo a za zpěvu vánočních koled se utkání spíše dohrávalo. Radost hostujícím fanouškům udělal pouze Machač, který procpal puk za Strmeňova záda. Vánoční dárek si tak nadělil mladý obránce Volráb, který si připsal premiérový bod v kladenském áčku.

„Do utkání jsme nevstoupili špatně. Prvních deset minut jsme nehráli zle. Ale Budějovice pak vstřelily tři góly. Ve druhé třetině jsme se ještě vstřelili dva rychlé góly, ale pak bohužel jsme se naší blbostí nechali vyprovokovat k faulům. Vzhledem k tomu, že jsme tu byli v patnácti, tak nás to stálo zápas,” litoval po zápase Čermák. “O posílení uvažujeme už čtrnáct dní, co vypadl Nash. Bohužel se žádná šance neobjevila,” komentoval složení obrany trenér Rytířů.

„Když jsme viděli soupisku, s čím soupeř přijel, který je jinak na tom bodově stejně, tak jsme chtěli být mnohem více aktivní. Hrát více u soupeře. Ale první třetina výsledkem vůbec neodpovídala hře. Skóre dneska nevypovídá o zápasu. Kladeňáci se vyhecovali k dobrému výkonu,” pochválil nečekaně domácí trenér Kladenské. “Zápas se zlomil až v půlce druhé třetiny, kdy jsme využili dvě přesilovky a odskočili na 5:2,” měl jasno Prospal.

ČEZ Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 7:3 (3:0, 4:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Karabáček (Bradley, Vydarený), 15. Karabáček (Čermák), 18. Heřman (Pavlin, Doktor), 29. Doktor (Novák), 34. Karabáček (Bradley), 36. Pýcha (Karabáček, Čermák), 39. Bradley (Karabáček, Vydarený) – 23. Vildumetz (Veber, Vampola). 25. Kubík (Vampola, Vildumetz), 51. Machač (Volráb). Rozhodčí: Čech, Ondráček – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 4:5 + Heřman (ČEB), Vildumetz, Vampola a Jelínek (všichni KLA) 10 min. a Dunn (ČEB) a Hajný (KLA) 5 min. a do konce utkání, využití 2:0, v oslabení: 1:0, střely: 35:27. Diváků: 6421.

České Budějovice: Strmeň – Plášil, Fillman, Pýcha, Jandus, Vydarený, Pavlin – Novák, Gilbert, Dunn – Čermák, Bradley, Karabáček – Heřman, Přikryl, Doktor – Beránek, Šimánek, Babka – Dančišin.

Kladno: Brízgala – Veber, Vildumetz, Kaut, Zajíc, Volráb, Svedlund – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Machač, Redlich – Hajný, Zikmund, Jelínek.