„Akce dobrá, škoda, že přišli jen ty, co přijdou na každou akci a ostatní zůstali doma v teple. Ale chyba je i na nás, vybrat jedinej den za celou zimu, kdy je opravdu zima, to ale byla blbost," našel i žertovnou notu na stránkách fanklubu jeden z nejstarších fanoušků, který naštěstí v teple nezůstal, byť to blízko nemá – říká si Bugr z Berouna.

Nicméně ani slota nezabránila některým legendám, aby do hlediště stadionu hokejbalistů dorazily. V úvodním zápase obstaral čestnou buly nejlepší střelec československé historie, dvojnásobný mistr světa Milan Nový, stejné pocty se dostalo později hráči, který v titulech Nového dokonce předčil – olympijský vítěz z Nagana (už je to rovných 18 let!) Pavel Patera.

„I já jsem hokejbal zkoušel, ale to je dřina, tam se musí pěkně po svých, žádné sklouznutí," debatoval s fanoušky Milan Nový. O ocenil jeden z retrodresů s paní Poldi na prsou.

Při odchodu z hrací plochy si užíval velké ovace stejně jako později Patera.

V zápase samotném se představil z bývalých extraligových borců jen věčně dobře naložený Jiří Kameš, který byl před dvanácti lety už návratu Kladna do extraligy.

Jeho tehdejší spolubojovníci Michal Havel či Josef Zajíc dorazili také, ale nenastoupili.

Zajíce pohltila sledování zápasu mládeže, který vyplnil přestávku, Havla nepustila na hřiště začínající chřipka.

„Ale je to hezká akce a každá taková je podle mě dobrá. Fanoušky si podle obličejů pamatuji a samozřejmě stárnou jaky my všichni," smál se někdejší slavný kanonýr důležitých barážových gólů.

Zmíněný duel malých hokejistů 3. tříd zapadal do rámce akce dokonale – vždyť právě na podporu kladenské hokejové mládeže fanklub otevřel finanční sbírku.

Na mládež totiž loni po nesrovnalostech mezi vedením radnice a Rytířů nedorazily s města peníze jako v minulých letech (7 milionů korun).

Fanklubáci pochopitelně takovou částku dohromady nemohou dát, ale je hezké, že něco zkusili a po sobotní akci bude v jejich pokladničce odhadem už dobrých padesát tisíc korun.

Malí kluci pod vedením profitrenéra Petra Procházky se mohli přetrhnout, aby vyhráli a nakonec po nájezdech slavil modrý výběr.
To dospělí na výsledku nebazírovali. Tým, v němž hrál i hokejbalový reprezentant Špaček či někdejší čtyřnásobný mistr republiky Martin Nedvěd, nechal modré v závěru sniperem Růžičkou vyrovnat na 6:6.

Nic to nebránilo, aby se v poslední vteřině dvě dvojice servaly jako koně a to pochopitelně z legrace, byť nakonec tekla i červená. „Povedl se také večerní koncert Vnitřního faktoru, po jeho konci jsme ještě sledovali hokej Kladno – Sparta z roku 2007. Tehdy to Bělohlav se Ševcem otočili z 0:3, už jsem si to ani nepamatoval. Příjemný konec večera," dodal spokojený Jaroslav Zelenka.

5000

Zhruba tolik činí finanční výtěžek sobotní hokejbalové exhibice fanoušků hokejového Kladna. Celkem už je v zapečetěné kasičce sbírky Kladno sobě kolem dvaceti tisíc, dalších čtyřicet přistálo na účtu. Dotáhne to fanklub na sto tisíc? „To netuším, ale už teď je to nad plán," říká šéf fanklubu Jaroslav Zelenka.

Áčko Rytířů se setká s fanoušky

Na sobotní benefiční akci hokejisté A týmu Rytířů nedorazili, ale s fanoušky setkají při jiné neformální akci. Ve čtvrtek 25. února pro ně vedení klubu naplánovalo tradiční posezení, tentokrát v restauraci na ČEZ stadionu.

V Kladně panuje zatím pohoda před play-off a ještě než všechno propukne, mohou fanoušci přijít diskutovat s trenéry Jindřichem Lidickým, Davidem Čermákem, kapitánem Václavem Skuhravým, gólmanem Lukášem Mensatorem, útočníky Davidem Stachem, Vítězslavem Bílkem, Patrikem Machačem, Tomášem Redlichem i obránci Františkem Ptáčkem a Brendonem Nashem.

Zváni jsou všichni ve čtvrtek 25. února od 18:30 hodin, vedení Rytířů pro ně nachystalo také malý dárek – soudek piva zdarma.