„Jsme sice oslabení, ale taková situace nastala a musíme se mlátit dál. Je potřeba říci, že hráče ještě k dispozici máme a ti vyhráli v Liberci. Doslova se tam o body poprali a my jim věříme i dál," říká sekretář klubu Martin Vejvoda.

Jenže právě v Liberci nedohrál ani Libor Procházka, jemuž Urban rozpáral obličej (Procházka je jedním z posledních hráčů, kteří nenosí ochranný štítek z plexi), nejlépe se po libereckých faulech necítí ani Miloslav Hořava a Jakub Valský. Oba přitom sotva z marodky sotva přišli.

„Miloše to dost bolí, ale těžko teď říci, zda ve čtvrtek proti Brnu naskočí. Valský by snad hrát měl, zpět z Ameriky se vrátil Honza Hlaváč. Dragoun začal s tréninkem na ledě, ale jeho pauza byla dlouhá. Macholda už jezdí na rotopedu," vypočítává Vejvoda.

Spolukomenrátor České televize Martin Hosták si v rámci nedělního TV utkání v Liberci rýpl do Kladna, že jeho sestava moc extraligově nevypadá. Tým ho pak sice na ledě přesvědčil o opaku, nicméně i Vejvodovi je jasné, že posily by to chtělo.

Tak slabý tým, jakým byl v neděli Liberec (hlavně psychicky), už totiž Rytíři v sezoně nepotkají.

„Jednáme, domlouváme se, ale nic hotového ještě říci nemohu. Vyloučit nemohu příchody našich hráčů, které máme na hostování v první lize, dokonce ani hráče ze zahraničí," dodal Vejvoda.

V posledním týdnu takhle Rytířům pomohli z Hradce Králové zapůjčený útočník Kubica a poté litoměřický Rudovský.

Ten je jedním z odchovanců na hostování podobně jako třeba Evan (také Litoměřice), Kolafa (Jihlava), Kužel (Písek), Čurda (Beroun). Stáhnout je bez domluvy s jejich aktuálním klubem však bez dohody nejde, výplatu dostávají od něj.

To platí i o dalších odchovancích, kteří ale Kladnu už nepatří a hrají za Most. Jsou jimi Martin Frolík, který se nevejde aktuálně do sestavy Litvínova, Ladislav Gengel a Marek Čurilla.