PROČ NA KLADNO?

DO TŘETICE. Kladno po sestupu zahajuje už třetí sezonu ve WSM lize a klub s velkou tradicí si něco takového dlouho nepřipouštěl. I proto jeho slavný majitel Jaromír Jágr letos soustředil snahu hlavně na zajištění peněz do klubové pokladny, zatímco stavbu týmu přenechal jednateli města (spoluvlastníka klubu) Pavlu Paterovi, který je zároveň trenérem. Ten tým opět dokonce proměnil a největší důraz dává na to, aby byl připraven na play-off.

NAVRÁTILCI S HVĚZDNOU KARIÉROU. Pavel Patera přilákal velké hvězdy minulosti, právě na ně se bude chodit nejvíc. Petru Tonovi je sice už téměř 43 let a Jiřímu Burgerovi 39, ale v kariéře dokázali velké věci. Ton v české extralize odehrál 944 zápasů (780 kanadských bodů), ve finské lize přidal 273 zápasů a 221 bodů. Velká síla. Burger na tom není o mnoho hůř. Kladenský odchovanec odehrál spoustu sezon hlavně ve Vítkovicích a má za sebou v extralize 1130 zápasů a 802 bodů. Oba znají nástrahy play-off (Ton ho vyhrál se Spartou, Burger se Vsetínem), přitom právě v rozhodující části sezony Kladno dvakrát za sebou vyhořelo.

TÝM PLNÝ POSIL. Patera si vybral z odchovanců-veteránů ještě Petra Tenkráta, přivedl ale také posily nižšího věku, přesto zkušené. Peter Jánský ještě před rokem a půl slavil s Litvínovem mistrovský titul, Matěj Pekr patří dlouhodobě k nejlepším hráčům WSM ligy a David Tůma to samé. Za poslední dva roky nasázel ve WSM lize 65 gólů a právě on v dresu Ústí Rytíře v jarním čtvrtfinále zničil. K tomu Jiří Cetkovský, Jiří Drtina a brankář Miroslav Hanuljak.

MULTIKOSTKA A NOVÁ GRAFIKA. Kladno se od loňského roku pyšní novou multikostkou, kde si můžete prohlédnout zajímavé momenty ze hry i zpětně. Klub navíc přichystal na kostku i některé grafické novinky.

VÁNOČNÍ SLAVIA? Vedení Rytířů vyjednává předvánoční retrozápas, jaký se v Kladně odehrál před dvěma lety s Jihlavou, a stadion byl vyprodaný. Tentokrát Středočeši oslovili jiného tradičního protivníka a zároveň velkého soupeře – Slavii Praha.

PROČ NA BENÁTKY?

NOVÁ MOTIVACE. Hlavní ambicí klubu od Jizery je výchova mladých hokejistů. Neznamená to ovšem, že by se tým měl ve WSM lize automaticky smířit s bojem o udržení, který absolvoval po minulé dvanácté příčce v základní části. Jednou z motivací nadcházející sezony je tak účast v play-off. V očích trenéra Jiřího Čelanského to znamená zlepšit produktivitu a více stabilizovat kádr. Povede se?

VYDAŘENÁ PŘÍPRAVA. I když zápasy nanečisto byly také v případě Benátek především o zkoušení vyššího počtu hráčů, tak výsledkově se Čelanského svěřenci naladili poměrně slušně. Z deseti zápasů odcházeli šestkrát jako vítězové. „Celkově jsme s přípravou spokojení," netají se kouč. Výborný vstup do soutěže se ostatně povedl i před rokem, pohříchu zůstal nejpovedenějším obdobím celé sezony.

POSILY OD MISTRA. Benátky pokračují ve spolupráci se třemi extraligovými kluby. Vedle Sparty a blízké Mladé Boleslavi bude zásobárnou hráčů především mistrovský Liberec. Těšit se tak fanoušci mohou na další talenty, jakým byl loni třeba Dominik Lakatoš. Točit se podle aktuální situace v mateřských klubech budou i maskovaní muži v benáteckém brankovišti.

MAZÁCI MEZI MLADÝMI. I přes tradičně nízký věkový průměr skrývá soupiska několik hráčů s bohatou extraligovou minulostí. Usměrňovat méně zkušené bude po vypršení smlouvy v Mladé Boleslavi nově obránce Václav Kočí, hráč s více než pětistovkou startů v nejvyšší soutěži. Do Benátek zamířil za svým spolužákem ze školy, útočníkem Janem Plodkem. Muž s kapitánským céčkem byl v minulém ročníku nejproduktivnějším hráčem mužstva. Třetím mazákem je po odchodech Pletky s Hlaváčem Jan Víšek.

ZVEDNOUT NÁVŠTĚVNOST. Jestli Benátky v něčem za prvoligovou konkurencí zaostávají, je to atmosféra při domácích zápasech, na ty v loňské sezoně nacházelo cestu v průměru jen asi 350 diváků (průměr soutěže činil 1691). Přinese nový ročník zlepšení?