„Není normální, že se systém mění každý rok. Nám by nevadila baráž, kdyby bývala zůstala. Nebo přímý sestup a postup, ale zase - jen kdyby to nějakou dobu vydrželo. Už by to opravdu mělo ustálit, tohle se nám nelíbí,“ tvrdí Čermák, jehož tým tak jako tak v touze po postupu bude muset vyhrát play off I. ligy.

Kladno na změny doplatilo nejtvrději v republice. Těžkou baráž zvládlo až na druhý pokus loni na jaře a pak hned spadlo, protože v minulém ročníku se už baráž nehrála.

Co se týče odsouhlaseného systému I. ligy, tam Rytíři souhlasí se systémem, který byl navržen – tedy každý s každým dvakrát, pak se rozdělí tabulka na nejlepších deset a horších devět. „Někdo navrhoval tříkolový systém, ale nikdy jsem neslyšel o soutěži, která by se hrála na tři kola. S tím jsme nesouhlasili," řekl.

David Čermák se rovněž vyjádřil ke spekulacím ohledně dalšího působení Jaromíra Jágra v extralize. Dříve se mluvilo o Třinci, teď zase o Spartě. „To by měl říci spíš sám Jarda (Jágr), ale když bude chtít extraligu hrát, tak ji hrát bude. A v tom případě z toho musí mít užitek i Kladno,“ dodal David Čermák.