Kladenští hokejisté začali utkání aktivně. Vlastní nedisciplinovaností však nabídli soupeři přesilovou hru. Domácí si vytvořili kvalitní šance. V tutovce jen těsně minul Tomáš Jandus. Ostatní střelce zneškodnil i se štěstím Brízgala.

V půli první třetiny začaly zvonit tyče. Nejdříve brankovou konstrukci trefil Kousal, v protiútoku pak Kružík. Třetí střela už byla gólová, kdy se k puku dostal Zikmund a propasíroval kotouč k mezi tyčku a gólmana Dlouhého.

Příležitost k navýšení přišla poté, co se v útočném pásmu srazili ústečtí hokejisté a hosté jeli do úniku tři na jednoho. Závěrečnou přihrávku ale zachytil domácí obránce.

Když už se zdálo, že týmy odejdou do kabin za jednogólového vedení Rytířů, vteřinu před koncem střelu Vampoly pohotově dorazil Redlich.

Ústecké inkasovaný gól ale nezlomil a do druhé třetiny vstoupili velmi aktivně a favoritovi z Kladna dělali velké problémy. V největší příležitosti střílel mimo Melka. V první větší šanci Rytířů ve druhé třetině se prosadil Strnad mířící do protipohybu Dlouhého. Gólem také vyhnal domácího brankáře Dlouhého z branky.

Výměna brankářů znovu Ústecké oživila. Krátce nato pláchli do akce dva na jednoho Jícha s Kousalem a druhý jmenovaný dotlačil puk až za Brízgalova záda. Když se po minutě trefil i Weinhold, utkání bylo zdramatizované.

Rozdíl jednoho gólu nevydržel ale dlouho. V přesilové hře si sjel do kruhu pro vhazování Vildumetz a Grohovi nedal šanci. Podobně jako domácí, i hosté slepili dva góly v krátkém časovém úseku. K dorážce se dostal Kaut a připsal si tak první úspěšnou střelu po několikazápasové pauze zaviněné zraněním.

I poslední minuta druhé přinesla radost kladenským fanouškům, kteří jako tradičně přicestovali do Ústí v hojném počtu. Kružík, který strávil v ústeckém dresu část minulé sezony, dostal chytrou přihrávku od Vildumetze a snadno zakončil do odkryté brány.

Ani ve třetí třetině brankostroj z obou stran nepolevoval. Z nenápadné akce se puk odrazil od mantinelu k tyčce, Zikmund využil nepozornosti Groha a snadno puk dotlačil za brankovou čáru.

Na druhé straně naopak prokázal důraz Melka a připsal si další z gólů do sítě svého mateřského klubu. I napodruhé se Ústí povedlo prosadit dvakrát rychle po sobě. Tůmu zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku Vampola. Z následného trestného střílení už Brízgalu překonal Volf.

Poslední slovo ale měli Kladenští. A to rovnou v oslabení, kdy se do útoku hnali Zikmund a Redlich, který protlačil puk za Groha.

HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno 4:8  (0:2, 2:4, 2:2).

Branky a nahrávky: 29. Kousal (Jícha), 30. Weinhold (Severa, T. Jandus), 46. Melka (Vágner, Chrpa), 47. Volf – 10. Zikmund (Kubík), 20. Redlich (Vampola, Kubík), 28. Strnad, 34. Vildumetz (Svedlund, Kaut), 36. Kaut (Redlich, Kružík), 40. Kružík (Vildumetz, Kehar), 46. Zikmund (Hořava, Vildumetz), 52. Redlich (Zikmund). Rozhodčí: Veselý, Vokřál – Podrazil, Kokrment. Vyloučení: 5:4, využití: 0:2, v oslabení: 0:1. Střely: 42:37. Diváků: 1643.

Ústí nad Labem: Dlouhý (od 28. Groh) – Vágner, Weinhold, Březák, M. Jandus, Hes, Zdvořáček – Melka, Vrdlovec, Chrpa – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Kousal, Volf, Tůma – Severa.

Kladno: Brízgala – Nash, Svedlund, Zajíc, Kehar, Zelingr, Hořava, Veber – Vildumetz, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Kubík, Zikmund, Jelínek – Hajný, Filip, O. Bláha.

Jan Šejhl