Kladno – Pardubice 3:0


V rozpačité první třetině to nevypadalo, že by Pardubičtí chtěli nepříliš výrazné Kladno zvlášť potrápit. Na druhou stranu se ani domácí nikam moc nehnali a po minele Z. Nedvěda klidně mohli prohrávat.


Ve druhé třetině Východočeši přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a vytvořili si mnohem víc šancí, ale skvělý Kopřiva nedovolil skórovat v těch nejlepších ani Starému, Ondřejovi a Rolinkovi. Na druhé straně začalo hrozit duo Patera – Procházka. V prvním úniku dvou na jednoho druhý jmenovaný ještě nechal vyniknout Lašáka, ale ve 36. minutě se nechaly Pardubice poslat po faulech Šedy a Ondřeje do tří na celé dvě minuty a zaplatily za to. Nabídnutou šanci využili po klasické spolupráci Patera a střílející Procházka.


Definitivní klid do domácích řad vnesla 43. minuta. Kalla předal Bělohlavovi, jeho střelu vyrazil Lašák jen zpátky ke Kallovi a ten v klidu zavěsiil na 2:0. Domácí fanouškové s předstihem začali vytleskávat postup Buldoků do předkola play-off podtržený prvním čistým kontem Kopřivy. Výhru Kladna ke konci podtrhl Horna, když po Kallově přesné příhře pálil přesně pod horní tyčku, což si sudí Šindler nechal zkontrolovat od videorozhodčího.


„Začali jsme moc nervózně a z hráčů to spadlo až s prvním gólem, kdy začali hrát tak, jak by měli. Zápas ale zvládli a za to jim patří dík stejně jako za celou sezonu. po její polovině jsme byli poslední, teď jsme v předkole. Klobouk před nimi dolů,“ děkoval trenér Kladna Zdeněk Müller, který Plzeň jako nejbližšího soka bere. „Vybírat si nemůžete, ale Plzeň není daleko, tak uvidíme,“ usmál se.


Pardubický Jiří Šejba nebyl z výkonu svého týmu vůbec otrávený, vlastně ani neměl proč. Štvát ho mohlo jen to, že Pardubice neskórovaly. „Po vyrovnané první třetině jsme si vytvořili dostatek střeleckých možností, ale gól jsme nedali a naopak v oslabení inkasovali. Kladnu přeji hodně štěstí,“ zasmál se.

Kladno– Pardubice 3:0

Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0

Muž zápasu: Kopřiva

Kladno: Kopřiva– Nádašdi, Hájek, Ševc, Šmach, Pavlas, Trončinský – Rudovský, Patera, Procházka– Tomajko, Nedvěd, Kuchler– Horna, Kalla, Bělohlav– Čurilla, Gardoň, Frolík. Trenér Müller.

Pardubice: Lašák– Snopek, Nikolov, Linhart, Havíř, Koma, Šeda– Sýkora, Rolinek, Tvrdík– Cetkovský, Blažek, Somík– Ondřej, Koukal, Starý– Klejna, Zohorna, Bláha. Trenér:Šejba.

Branky: 37.Procházka (Patera), 43.Kalla (Bělohlav), 58.Horna (Kalla). Rozhodčí: Šindler, Hradil– Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:4, využití 1:0. Diváci:4186.