První třetina byla z obou stran opatrná, za zmínku stojí šikovnost Bílka v 5.minutě, krásné obhození soupeře však nedokončil do zdárného konce a puk ztratil. První vyloučení přišlo v čase 5:17, za držení hole si odpočinul kladenský Hovorka.

Skrbek s Kuchlerem ve vlastním oslabení ovšem založili nebezpečný protiútok a vynutili si faul, síly se tak na obou stranách vyrovnaly.

Ve zkrácené přesilovce na pravém křídle Hlaváč dlouho vymýšlel co s pukem, až mu nezbylo nic jiného než nahodit puk na branku, kde chybělo málo, ale gól nepadl. Při dalším domácím vyloučení tvrdě pálil Jason Lepine od modré, ale Pöperle byl pozorný a schoval puk do lapačky.

V čase 13:00 byl vyloučen Lukáč a již po šesti sekundách tvrdě pálil sparťanský Sersen, ale ránu schytal Toman a tak za potlesku opustil led po svých. Závěr oslabení skvěle kontroloval Bicek a Kladenští se ubránili i potřetí.

Později se ex-kladenský Tenkrát sám rozjel proti Cháberovi, ale kladenský gólman nerozhodný stav ubránil. První třetina byla celkově v opatrnějším duchu.

O poznání živější druhou třetinu z obou stran začala aktivněji Sparta. Nejdříve Ivan Rachůnek z křídla poslal pozdrav Cháberovi, ten však s klidem vyrazil. Pohlednější akce poté přišla z hokejky Tenkráta, ten chtěl poslat před bránu dalšímu ''Kladeňákovi'' Tonovi, puk se však na brankovišti zaškobrtl.

Na akce hostů skvěle odpověděl v čase 27:13 Pavel Skrbek, který založil útok s Látalem a Hlaváčem, druhý jmenovaný byl poslední kdo se dotkl puku, když zakončoval do prázdné branky po krásné spolupráci celé trojky (Skrbek – Látal – Skrbek – Hlaváč).

Rytíři po gólu aktivně dusili soupeře, ten však po osmi minutách odpověděl gólem Jana Hanzlíka, který tvrdou ranou při vlastní přesilovce propálil vše před sebou. Po vyrovnání naopak přidali hráči v rudém a Kladno mělo co dělat, druhá třetina se však dohrála za remízového stavu.

V dohrávajícím oslabení od modré pálil Hanzlík. Kladenští chtěli rychle odpovědět, ale k Lukáčovi se dostal poskakující puk a Pöperle tak bez problému vyrazil.

Vítr v útočném pásmu poté způsobil Kalla, který přihrával z poza branky Dragounovi, ten však přestřelil. V 43:11 vyloučen Skrbek, Sparta začala obrovský tlak, Hanzlík opět čekal na modré, ale puk k Cháberovi ani nedoklouzal.

I po oslabení byli kladenští v útlumu, až v čase 46:35 krásně nastřelil od pravého mantinelu Hovorka a Dragounovi před brankou stačilo puk usměrnit do patřičných míst.

O necelou minutu později rytířská krev přišla opět do varu a jako jeden muž vyrazila do útoku lajna pod vedením Pavla Skrbka, který dostal přihrávku zpoza branky od Látala a Pavel Skrbek razantně skóroval.

Hra se poté opět vyrovnala, přišlo vyloučení na straně Kladna, po chvilce i na straně Sparty a hra se přelévala ze strany na stranu. Nervy na obou stranách praskaly a následovalo vyloučení Kally, to nesly nelibě kladenské ochozy protože Kalla byl předtím podražen bez potrestání a na led přilétli první pet lahve této sezóny.

Při vlastním oslabení spěchal osamocený Bicek do útočného pásma pro puk, ten však dříve odrazil Pöperle. Sparta se poté držela v útočném pásmu, přišla rána Sersena, s kterou Chábera neměl problém.

Zhruba dvě a půl minuty před koncem Bicek s Valským ujížděli do přečíslení na sparťanského gólmana, ten však puk vytěsnil betonem. Kladenští v závěru bránili, Látal zavezl puk do útočné třetiny, kde si vysloužil držení a přesilovku pro kladenské Rytíře minutu a půl před koncem utkání.

Domácí jistili hru v útočném pásmu, ale Sparta se přesto dostala k puku a gólman již pospíchal na střídačku. Kladenská houževnatost však nedovolila vyrovnání a zápas skončil 3:2.

Richard Žemlička (asistent) Sparta: Myslím si, že na na to, že to bylo první utkání v letošním ročníku, tak byl na obou stranách kvalitní a bojovný výkon. Bohužel jsme udělali víc chyb ve 2. a 3. třetině než soupeř. Další věc, že jsme měli hodně přesilových her a dali jen dva góly. To byl takový další hřebíček do rakve. Jinak si myslím, že utkání se muselo líbit a gratuluji soupeři ke třem bodům.

Zdeněk Vojta - Kladno: Já jsem rád, že přišlo necelých 6 tis. diváků a myslím si, že se hokej musel líbit. Souhlasím s tím, že na začátek soutěže to bylo velmi povedené utkání, jak co se týče tempa, tak i hokejových krásných akcí. Věděli jsme, že Sparta je velmi silný tým, ale udělali jsme tam hodně útočných faulů. Když si vezmete, že proti Spartě hrajete třetinu ve čtyřech, tak vaše vyhlídky na dobrý výsledek rapidně klesají. Dostali jsme dva góly, kde jsme udělali dvě chyby v oslabení jako přes kopírák. Klobou dolů před mužstvem, že jsme za stavu 1:2 dokázali otočit v závěrečný třetině na 3:2 a to utkání jsme bez větších problémů dohráli.

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 28. Hlaváč (Skrbek, M. Látal), 47. Dragoun (Hovorka, Kalla), 48. Skrbek (M. Látal) - 36. Jan Hanzlík (Tenkrát), 41. Jan Hanzlík
(Tenkrát, Krstev). Rozhodčí: Smitka, Souček - Kis, J. Svoboda. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:2. Diváci: 5618.

Kladno: Chábera - L. Procházka, Lepine, J. Drtina, Toman, Skrbek, David Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hlaváč, Knotek, Bílek - Kalla, Hovorka,
Dragoun - Valský, Lukáč, Kafka - M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Sparta: Pöpperle - Sersen, Milam, Philipp, Krstev, Kasík, Jan Hanzlík - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Přibyl, T. Rachůnek,
Luňák - Y. Treille, Foster, Lapšanský. Trenéři: Jandač, Martinec a Žemlička.