Kladno - Vrchlabí 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

První šance přišla s koncem první přesilovky, kladenský kapitán Patera ale trefil technickou dorážkou jen tyč. Za hosty poté zahrozil Tvrdek, ovšem mířil těsně mimo šibenice. V 7. minutě chyboval kladenský Toman, Mikšovského musel faulovat, nicméně hostující hráč výhodu nařízeného trestného střílení nevyužil – Kopřiva byl úspěšnější. Od té chvíle byli domácí lepší. Kombinace na brankovišti jim sice chvíli nevycházely, ale jednu přece jen zúročil osamocený Kalla – 1:0.

Přesný střelec byl blízko i další trefě, jenže v 18. minutě po výhybkovém manévru napálil jen břevno. V poslední minutě třetiny ale Kladno přece jen zvýšilo a parádně. Po kombinaci ve středním pásmu si Bělohlav najel na výtečný pas Bílka a tečí nedal Brožovi naději.

Hned zkraje druhé části hráli domácí druhou přesilovku a výborně. Patera ještě netrefil, ale vzápětí vyjel před Brože Diviš a jeho akci zužitkoval Patera. Jenže za chvíli se dočkali také snaživí hosté. Při avizované výhodě nedal Kopřivovi šanci přesnou tečí Hruška. Klid po chvíli vrátil Středočechům Tenkrát parádní ranou švihem kolem obránce Chmelíře a na 5:1 dával netradiční střelec Kuchler po výborně provedené akci tři na dva.

Ve třetí třetině podle předpokladů tempo kladenské hry opadlo, šance počítali spš hosté. Až ke konci mohli zvýšit Kalla s Tomajkem, jenže první nezúročil přesný pas Tenkráta a druhý se netrefil ani ze dvou krátce po sobě jdoucích pokusů.

Až v poslední minutě sice Čurilla sám před Brožem neuspěl, ale následně se dostal k dorážce Bělohlav a nemýlil se.

"Myslím, že v prvních dvou třetinách jsme podali dobrý výkon hlavně směrem dopředu, kde bylo hodně pohybu, dobrých přihrávek i kreativity. Na druhou stranu v obraně tam pár chyb bylo a nebýt Kopřivy, asi bychomnedostali jen jeden gól," řekl trenér Kladna Zdeněk Müller, jenž měl k dispozici sestavu, která by semu hodila po celou sezonu. Jenže Majeský i Tenkrát budou k dispozici jen pro úvodní kola. "Dnes jsme se to dozvěděli, proto jsme Petra nasadili. Ale bude jen na tři zápasy. Jinak samozřejmě počítáme i s Frolíkem, kterému jsme dnes dali volno," vysvětlil Müller absenci rychlého křídla.

Branky: 12. Kalla (Horna, Bělohlav), 20. Bělohlav (Bílek, Frolík),24. Patera (Diviš, M. Procházka), 32. Tenkrát (Kalla), 35. Kuchler (Tomajko, Kalla) – 28. P. Hruška (Novajovský),60. Bělohlav (Diviš, Čurilla).Rozhodčí: Fraňo – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:4. využití: 2:0. Diváci: 500.

Kladno: Kopřiva – Trončinský, Toman, Mudroch, Šmach, Kameš, Dlouhý, Majeský, Růžička -Diviš, Patera, M. Procházka – Bílek, Čurilla, Bělohlav – Horna, Kalla, Tenkrát – Tomajko, Stieler, Kuchler.

Vrchlabí: Brož – Vála, Chaloupka, Jaroměřský, Hanzl, Pácal, Chmelíř, Novajovský, Flašar – Rusnák, Tvrdek, Hubáček – Kubeš, Mikšovský, Andres – Potůček, Hruška, Urban – Zúbek, Filip, Sajdl.