Řešením pro Kladno by mohlo být angažování dalšího borce s příjmením z ptačí říše, dvě premiérové Kafkovi přesilovkové trefy totiž pomohly k bodům. Poprvé se ale trefil i Látal, jenž poslal zápas do prodloužení.

Po Kafkových brankách, jimž předcházely hrubky hostů, Středočeši dvakrát vedli. Jejich radost ale měla tradičně jepičí život. Hosté vždy vyrovnali po excelentních kombinačních akcích, přičemž na 2:2 to bylo ve dvojnásobné početní výhodě. Zakončovali Straka a Vlasák.

Domácí ale hráli lépe než v předešlých zápasech, po brance na 2:1 však polevili. Po Vlasákově trefě žalostně hráli 92 vteřin proti třem a zaplatili za to. Po Benákově ráně se teči zapsal mezi střelce také třetí člen elitní plzeňské formace Sýkora (34.).

Buldoci se ale v závěrečném dějství zvedli. Bělohlav v oslabení ještě neuspěl, ale v jeho polovině si našlápl na Kuchlerovu pěknou přihrávku mezi beky Látal, jenž mezi Přikrylovými beton vyrovnal. Navíc bomba Treilleho rozezvučela tyčku.

V prodloužení byli blíže bonusovém bodu domácí, k jejich smůle v šancích neuspěli a šlo se do nájezdů. Až v jejich třetí sérii byl úspěšný Kalla. Po něm neuspěl Hanzlík.

Víc se dočtete v tištěném vydání Kladenského deníku v sobotu 9. října 2010.

Jiří NAGY, Rudolf MUZIKA