Doby žní, kdy Kladno tým z Holešovic pravidelně poráželo, jsou už nějaký ten pátek pryč. Teď se karta obrátila a ze tří bodů se pravidelně radují Pražané.

Těm se ale v posledních kolech výsledkové příliš nedaří, přesto mají tři kola před koncem základní části jistý přímý postup do čtvrtfinále play–off. Kladenští už také mají jistotu – budou hrát play-out, do nějž potřebují každý bod. Tři z utkání se Spartou by byly zlaté.

„Sparta má pořád kvalitní tým. Když jsem viděl Tona, jak dvakrát ujel litvínovské obraně – to byla nádhera,“ uvedl trenér Kladna Otakar Vejvoda. Sám musí neustále řešit složení týmu, do něhož nekonečně zasahuje marodka.

Tentokrát určitě nebudou Procházkové, vodu v koleně má Horna, dlahu nosí Frolík, zraněný zůstává i Toman.

„A to si ještě Ústí neočekávaně stáhlo Mikulíka. Abychom měli čtyři kompletní útoky, pomůžeme si hráči z Berouna,“ prozradil Vejvoda s tím, že v Liberci hrál pod prášky Kaberle, takže ani jeho start není jistý. „Jsem ale přesvědčený, že nás takovéto nepříjemnosti nezlomí, nýbrž posílí,“ mínil trenér, jenž oceňuje přístup hráčů.

Po poraženecké náladě není v kabině ani stopy. „Jsem tady řekněme měsíc, ale můžu říct, že tohle mužstvo má enormní chuť na sobě pracovat, bojovat a nevzdávat se. Co říct na to, že v Pardubicích, kde prohráváme dvacet vteřin před koncem dva šest, si Pavel Patera lehne do střely! A to není zdaleka sám,“ pochvaloval si Vejvoda, jenž si do úterního utkání přeje trošku štěstí.

„Nechci být alibista, ale když jsme ho proti Zlínu měli, tak jsme dali góly a hned jsme byli nahoře,“ uzavřel kouč.