Byl to vlastně podobný obrázek jako v pátek v Brně. Kladno se svým neoblíbeným sokem sehrálo slušnou partii, v první části si vytvořilo čtyři jasné šance, ale skórovalo až ve chvíli, kdy měl protivník třígólový náskok. Přitom kdyby Valský trefil hned v 1. minutě, nebo po něm Frolík a Kaberle, mohlo být vše jinak. Jenže na kdyby se nehraje a smál se vítkovický náhradník v bráně Šindelář. A jeho spolubojnníci, zejména Krenželok.

Nejprve zboural Dlouhého a po akci se Štefankou pálil bekhendovou dorážkou Kvapil. Poté zaúřadoval kladenský odchovanec Burger, jenž fantasticky v přesilovce nabil Křenželokovi na druhý zásah. A ten třetí? Vyplynul z ostravské pohody – dokonale sehraný únik tři na dva realizoval Ujčík. „Vůbec jsme nedodržovali, co jsme si řekli. Chodili jsme na ně ve třech, pak propadali a oni to trestali. Navíc jsme neproměňovali šance a pak se to těžko otáčí,“ smutnil domácí útočník Jakub Valský a popsal i svou šanci z úvodu: „Jardovi Kallovi to skákalo a já to sice zkusil z otočky, ale gólman to chytil. V koncovce nám scházelo víc štěstí."

Ve druhé části se skóre nezměnilo. Domácí šance spálili Dlouhý a poté Bílek, soupeř hrozil hlavně z přesilovek. Jenže definitivní ránu do kladenského zasadil až v úvodu třetího dějství Vrána, jenž ošálil Kameše, objel bránu a zasunul kotouč za Kopřivu. Když vzápětí odmítli dramatizaci duelu Eberle se Stielelem, podtrhli domácí střeleckou nemohoucnost a zápas se pouze dohrával.

Hostující asistent kouče Kamil Konečný viděl kvalitní utkání. „A neříkám to proto, že jsme vyhráli, ale protože si to myslím. Obě mužstva hrála s velkým nasazení a bojovala. Pravdou je, že jsme měli v první části hodně vysokou produktivitu, proměnili jsme skoro všechny šance. Pak jsme trochu ubrali, Kladno nás dostalo pod velký tlak zejména v přesilovkách, ale díky brankáři Šindelářovi jsme dostali jediný gól a ve třetí části jsme si už náskok pohlídali. To už byli domácí v křeči,“ zhodnotil Konečný a souhlasil s ním i jeho protějšek Petr Kasík: „V první třetině jsme dostali ohromnou lekci v proměňování šancí a tím bylo prakticky rozhodnuto,“ hlesl a dodal, že obránce Toman, který nehrál, má naražená žebra, ale na příští zápas by mohl být v pořádku.

Kladno – Vítkovice 1:4 (1:3, 0:0, 0:1).

Branky a nahrávky:18. Kalla (Patera) - 9. Kvapil (Krenželok, Štefanka), 13. Krenželok (Burger), 18. Ujčík (Szturcz, Hruška), 43. Vrána (Kuboš). Rozhodčí:Hribík, Jebavý - Bádal, Pavlovič. Vyloučení:3:6. Využití: 1:1. Diváci: 1560.

Kladno: Kopřiva- Kameš, Kaberle, Trončinský, Dlouhý, Mudroch, Šmach - Horna, Patera, Procházka - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Čurilla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler.

Vítkovice: Šindelář- Sičák, Voráček, Trnka, Rehák, Jurečka, Kuboš, Stehlík -Svačina, Burger, Klimek- Hruška, Sturc, Ujčík - Kvapil, Krenželok, Štefanka - Treille, Vrána, Selinger.

Rudlof MUZIKA, Jiří NAGY