O hladké výhře obhájkyň titulu rozhodla první třetina, přesněji prvních deset minut. Už ve 21. vteřině po sólu přes celé kluziště překonala Matějů výtečná Creary.

Domácí pak měli tři zajímavé situace k vyrovnání, pokaždé ale kotouč jen těsně minul branku Bečevové. Pražanky byly v koncovce mnohem produktivnější a na začátku 10. minuty už vedly 3:0.

Vítězky pak využily dvojnásobnou početní výhodu, a když posléze D. Fialová neproměnila ani čistokrevný brejk, nepustily favoritky otěže utkání ani na chvíli z rukou.

"Trenér Slavie udělal dobře, když zámořské hráčky rozstrkal do všech útoků, tím získaly na síle," uvedla kapitánka Kladna Marcela Pavelcová s tím, že v pátém utkání bude jejímu týmu v sobotu chybět několik hráček. "I tak jsme jediné, kdo Slavii letos zdolal. porazit se dá, ale porážet pravidelně ne," přiznala.

HC 2001 Kladno - Slavia Praha 0:9 (0:4, 0:2, 0:3)
Branky: Creary 3, Friesen 2, Holešová, Nováková, Veličková, Manhartová. Vyloučení: 12:15. Využití: 0:3. Série: 1:3 (4:9, 3:11, 6:4, 0:9).