Ten současný je nejhorší, jaký kdy v Kladně nastupoval.

Proto fanoušci protestovali po svém. Jedni si pinkali badminton, druzí volejbal, další se usmíval v županu a plaveckých brýlích. K tomu zpívali, třeba Není nutno, aby bylo přímo veselo. Co už jiného jim zbývá…

A tým? Frustrace z něj na konci při výsledku 0:4 jen tryskala. Nemčík se popral s Percym, Frolík sekl protihráče a dostal do konce také. Další slušňák Jakub Babka všemu nasadil korunu, krosčekoval čárového rozhodčího Raspíra. Ten si už v sezoně možná nezahraje, i když se pak aspoň omluvil. "Konec se trochu zvrtnul," hlesl asistent kouče Vítkovic Jiří Veber, který stál na opačné straně než jeho syn, obránce Kladna…

Domácí Otakar Vejvoda naznačil, že zákroky v závěru vyplynuly z rozhodování zápasu. "Nemám to rád, když to takhle dopadne, ale kdybych to chtěl říci, jak to cítím, musel bych se vyjadřovat ke čtyřem lidem na ledě a to nemohu. Některé věci jsou ale zbytečné. Pokud přijdou postihy, je to škoda, už takhle máme málo lidí," konstatoval kladenský kouč.

Vítkovice mohly vést už do první pauzy o pět gólů, ale i ony byly hlavně v koncovce marné a ne náhodou bojoval také tenhle tým dlouho na dně tabulky. Teď se částečně zlepšil, góly nakonec nastřílel i výborně chytajícímu Mitensovi a užije si play-off, což se Rytířům povedlo naposledy v roce 2013, od té doby maximálně v první lize. Tam vedou jejich kroky neomylně i letos, protože tým v aktuální formě nemá šanci ani v baráži. Zvlášť když mu schází řada zraněných opor, k nimž včera přibyli Klepiš a Jágr.

Dřív by aspoň mohli hrát junioři, jenže ti nejlepší už z klubu dávno utekli, Rytíři totiž konkurenci nestíhají ani ve třech dorosteneckých kategoriích.

Kolik fanoušků bude ve středu na Liberci, to je otázka, už takhle jich bylo maximálně kolem tisícovky. "Je to smutné, hráčům se hraje špatně. My máme šest bodů, to je skvělé, ale je mi smutno i za Kladno, přece jen jsem tady nějaký čas strávil," řekl Jiří Veber, jenž v Kladně hrával jako mladý.

Konec základní části bude pro A mužstvo utrpením, aktuální počet porážek se zastavil na čísle 16. Pokud mužstvo prohraje i zbytek duelů, vyrovná neslavný rekord Chomutova ze sezony 2013/14, Piráti jich tehdy nashromáždili 24.

Rytíři Kladno - HC Vítkovice Ridera 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Branky a nahrávky: 19. P. Zdráhal (L. Kovář, Barinka), 28. Ro. Bukarts (P. Zdráhal), 44. Ri. Bukarts, 57. Krieger (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Rampír, Axman. Vyloučení: 2:5, navíc Nemčík a Frolík (oba K) na 5 + DKU, Babka (K) OT. Využití: 0:2. Diváků: 1407.

Kladno: Mitens – Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber – Frolík, Jarůšek, Bláha – Sideroff, Melka, Tralmaks – Smoleňák, Babka, M. Procházka – Strnad, Vimmer.

Vítkovice: Klimeš – Percy, Raskob, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Kotala, Chlán, Lakatoš – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ri. Bukarts, Krieger, Peterek – Ro. Bukarts, Claireaux, Šoustal.

close Kladno - Vítkovice, fanoušci si dělali z hokeje legraci, majiteli klubu Jaromíru Jágrovi vzkázali, že fandí tak, jak on klub vede. info Zdroj: Bohumil Kučera zoom_in Kladno - Vítkovice, fanoušci si dělali z hokeje legraci, majiteli klubu Jaromíru Jágrovi vzkázali, že fandí tak, jak on klub vede.