Kladenští v minulých sedmi kolech získali jen bod a v posledních třech zápasech vstřelili jediný gól. Včera si však za stejný gólový efekt odvezli další bodík. Stejně jako z Vítkovic. Indiáni se sice tlačili do útočení, jenže jejich akce rušil pohyblivý soupeř i vlastní slabost.

Západočechům dlouho selhávala i jejich největší přednost, hra v početní převaze. Pětkrát v úvodních dvou třetinách měli přesilovku, ale přibývalo jen počet úspěšných zásahů brankáře Cikánka.

Ten jen ve druhé části čelil třinácti pokusům Plzně, oproti jednomu zásahu Horčičky na opačné straně, přesto Kladno vedlo 1:0. To se ve 24. minutě prosmýkl přes modrou Bicek, postrčil puk na Pateru a kladenský veterán zacílil mezi nohy Horčičky.

Už na začátku třetiny při vlastním oslabení pláchl do brejku Kuchler, ale nájezd nezakončil. Největší šanci vyrovnat měla Plzeň ve 32. minutě. V přesilovce Vlasák vyzval ke skórování Kováře číhajícího u druhé tyče, ale Cikánek se stihl včas přesunout. Do další rány Vlasáka pak padl Bělohlav.

Plzeňské publikum se snažilo indiány ještě vyburcovat. Modrobílá Plzeň, dunělo zaplněnou arenou. Kladno patří na dno, připomínali hlasitě fanoušci. Jenže dlouho marně.

Domácí museli stále více riskovat a také Kladenští měli šance. V úvodu třetí části ale střelu Kuchlera zblízka Horčička kryl a Látal z metru minul odkrytou branku.

Teprve v pořadí šestý trest hostů Plzeňští proměnili. V 53. minutě pálil zleva Vlasák a puk přepadl přes brankářovo rameno se štěstím do sítě. Zbývající minuty patřily téměř výhradně Plzni, přesto zápas pokračoval prodloužením.

Rozhodnout mohl zblízka Dvořák, ale trefil jen Cikánka. V následném penaltovém rozstřelu ale Kovář s Hanzlíkem své nájezdy proměnili, zatímco Patera s Nedvědem vyšli naprázdno.

Milan Razým (Plzeň): Věděli, že nás čeká těžké utkání, což se potvrdilo. Měli jsme herní převahu, soupeře jsme vysoko přestříleli, přesto jsme prohrávali a teprve v závěru jsme stihli vyrovnat. Za bod v normální hraci době jsme rádi a ještě víc za ten druhý po penaltovém rozstřelu.

Jiří Kopecký (Kladno): V posledních zápasech se trápíme, ani ne tak herně jako střelecky. Plzeň si vytvořila daleko víc šancí, ale za stavu 1:0 jsme třeba netrefili prázdnou bránu a ten zápas mohl skončit i jinak. Soupeř vyrovnal až sedm minut před koncem z přesilovky a bod je pro nás i tak hodně cenný.

HC Plzeň 1929 – HC Vagnerplast Kladno 2:1 sn (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0).

Branky a nahrávky: 53. Vlasák (Jeřábek, Jiří Hanzlík), nájezd Kovář – 24. Patera (Bicek, Kuchler). Rozhodčí: Minář, Šír – Bryška, Dřínovský. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 7298.

Plzeň: Horčička – Benák, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre – Vostřák, Jan Kovář, Vlasák – T. Rachůnek, Straka, Svačina – Lammers, M. Heřman, Johnson – Plášek (22. Stránský), Haman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Kladno: Cikánek – J. Nedvěd, J. Drtina, Kameš, D. Růžička, L. Procházka (9. Šmach), Piskáček – Bicek, Patera, Kuchler – Smoleňák, Bělohlav, Bílek – Látal, Melka, Hovorka – Valský, Kotrla, Eberle. Trenéři: Tatíček a Kopecký.