„Kdepak, o žádné statistiky tady nejde. Ale byl to výpadek, jaký už jsme předvedli se Slavií a zejména v play–off se nám to nesmí stávat. Všechno je vyhrocenější a viděli jste, že byla i spousta faulů. Vyhráli jsme však po šedesáti minutách a to je důležité,“ uculoval se a potvrdil, že v dvouzápasové vedení věřil. „Určitě, vždyť jsme hráli doma. Ale série ještě nekončí, v Plzni se hraje hodně těžko,“ zůstal ostražitý.
Plzeň přidala včera ještě více na důrazu, s čímž souhlasil i Zdeněk Nedvěd. „Nepřekvapili. Hrají tvrdý až zákeřný styl, jenže my dávali góly z přesilovek a jestli takhle budou hrát i dál, vyhrajeme také další zápas,“ utrousil a dodal, že pocítil zásadní rozdíl mezi základní částí a play–off. „Je to jiná liga, rychlejší, tvrdší.“
Góly na důležité chvíle sezony si ponechal obránce Tomáš Nádašdi. První vstřelil Litvínovu, teď jistil náskok čtvrtou brankou. Opět mu ale vysokou důležitost nepřisuzoval. „Důležitý je fakt jen úspěch týmu. Kdo dá gól, to je jedno,“ mávl rukou a také on promluvil k důrazu plzeňských borců. „Asi jsou takoví hráči. Provokují. Včera jsme se nedali a dnes to bylo, jak to bylo,“ odtušil.
Zlou chvíli zažil v závěru Radek Gardoň. Po dvou inkasovaných gólech rozehrával při power–play hostů špatně a Plzeň měla obrovskou šanci na snížení. „Chybělo už jen půl minuty, tak jsem to chtěl prohodit klukům, najížděli tam dva. Pak jsem se obětavě vrátil a zachránil to,“ smál se zkušený centr.
Jedním z hlavních hrdinů večera byl Martin Procházka. Pořád je famózní kanonýr a Málka prostřelil dvakrát přesně k pravé tyči – podruhé dokonce v oslabení. „Při prvním gólu se Málí nechal trošku vytáhnout do strany a propadlo mu to tam se štěstím. U druhého jsme se snažili puk zahrát spíš za bránu, ale jejich bek špatně rozehrál a Patýs to skvěle zachytil. Ještě mi to dal a šlo hlavně o to trefit bránu. Mířit se ale samozřejmě snažím,“ vykkládal úspěšný střelec, podle něhož je série hodně únavná, ale tým posilují zatím úspěšné výsledky. „S Plzní je to fakt náročné. Jenže dáváme góly, vyhráváme a to je dobře.
Procházka si včera zahrál dosyta. Bylo hodně vyloučených a trenér Müller ho s Paterou na obě situace masivně využívá. „Faulů je tam hodně a někdy až zákeřné. Je jasné, že rozhodčí je teď budou pískat víc. Plzeňský styl hokeje se snažíme vydržet. Neoplácet, hrát takticky, využít přesilovky. Vedení 1:0 nic neznamenalo, teď je to sice 2:0, ale pořád je o co hrát a série neskončila,“ dodal Martin Procházka. Rudolf Muzika, Jiří Nagy