Že Kladno nebude mít ani po 41. kole extraligy stejný počet bodů jako poslední Brno, naznačila už první třetina, která bylav režii domácí třetí lajny. Při signalizované výhodě si sjel před Francouzovu bránu na Kuchlerovu přihrávku Kameš a se štěstím propasíroval puk za jeho záda (5.). Pak domácí už po osmi vteřinách využili Eberlem přesilovku (14.).

Západočeši bez gólmana Pöpperleho, jemuž se po obědě udělalo nevolno a nebyl ani na lavičce a bez zraněného Straky, ožili až v závěru třetiny, kdy si vypracovali několik zajímavých střeleckých pozic. Na začátku druhého dějství se ale zavlnila jejich síť potřetí a bylo to opět v početní výhodě. Tentokrát dotlačil kotouč za čáru Bělohlav (23.).

Od té chvíle se však domácí ocitli pod místy drtivým sevřením soupeře,jenžv polovině utkání sehrál výtečnou přesilovku, kterou domácí se štěstím ustáli. Naopak sami mohliz brejkuzvýšit Frolíkem.

Plzeň pokořila bezchybného Kopřivu až ve 48. minutě, kdy se jí podařilo čtvrtou přesilovku přetavit v kýžené snížení. Po 14 vteřinách zblízka skóroval Adamský.Do zápasu se ale přes šance na obou stranách nevrátila, protože v 53. minutě kuriózně inkasovala, když Bělohlav na modré při zvolil místo sóla na branku překvapivou střelu, zlomil při ní hůl, ale přesto zasvištěla přesně k tyči.

Minutu před koncem opět zaúřadovali kladenští mladící, na konci přečíslení s Eberlem byl Stieler.

Milan Razým, as. Plzně: Odehráli jsme jedno z nejhorších utkání, tím však nechci snižovat výkon Kladna, které výborně bruslilo. Po gólu na 3:1 jsme doufali ve zvrat, bohužel jsme dostali čtvrtýa tím bylo prakticky hotovo.

Petr Kasík, as. Kladna: Hráli jsme velmi dobře, hráči bojovali. Zápas jsme rozhodli přesilovkami, ale nijak jsme se na ně v tréninku nezaměřovali, prostě to tam spadlo. Libor Procházka se zatím zapojí do hry dresu Berouna, za který nastoupí poprvé ve středu.

Kladno – Plzeň 5:1 (2:0, 1:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 5. Kameš (Kuchler), 14. Eberle (Kameš, Stieler), 23. Bělohlav (Kalla, Frolík), 53. Bělohlav (Frolík, Patera), 58. Stieler(Eberle)- 48. Adamský (Hanzlík, Kovář). Rozhodčí: Husička, Mikula – Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2619.

Kladno: Kopřiva - Kameš, Kaberle, Toman, Dlouhý, Šmach, Mudroch - Bělohlav, Patera, Frolík - Bílek, Kalla, Valský - Eberle, Stieler, Kuchler - Rudovský, Čurilla, Melka.

Plzeň: Francouz - Benda, Modrý, Benák, Hanzlík, Dresler, O´Brien, Dobrovolný - Bomersback, Vampola, Vlasák - Adamský, Heřman, Dvořák - Scofield, Tvrdík, Hvila - Stránský, Kovář, Pitule.