Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Buldoci si na sparťany opět nepřišli

Kladno - Hokejisté Kladna ani na druhý pokus Spartu neporazili. Stejně jako v prvním utkání jí podlehli na svém ledě o dvě branky. "Jeli jsme do Kladna s určitými obavami, přece jenom máme pět zraněných hráčů. Povedlo se nám hrát celoplošný presink, nechtěli jsme dát soupeři prostor, protože víme, že v tom je silný," řekl k výhře hostů asistent trenéra Marian Jelínek.

31.10.2008

Radek Bělohlav (v pádu) otvírá skóre zápasu. Foto: Josef Procházka

Kladno - Sparta 1:3

Téměř polovinu utkání se čekalo na opravdu nebezpečnou situaci před brankou. Ve třetí kladenské přesilovce orazítkoval Nádašdi levou tyčky, aby po chvíli Bělohlav svým desátým gólem v sezoně otevřel skóre. "Rozhodla druhá třetina, kdy jsme měli za stavu jedna nula několik šancí včetně krátké dvojnásobné početní výhody. Bohužel jsme je nevyužili," litoval trenér Kladna Zdeněk Müller.

Vyrovnání přišlo také v přesilovce. Kopřiva dlouho odolával šancím Sparty, než zamířil do levého horního rohu obránce Ptáček. Přestávkovou pohodu do kabiny hostů v závěru třetiny zařídil Kratěna.

Jeho gól byl zároveň vítězný, protože pečlivá defenziva Pražanů v posledním dějství nepustila Středočechy do tlaku. Naopak výhru hostů v 59. minutě pojistil Broš. "Utkání mělo velmi dobrou úroveň, hrálo se s vysokým nasazením a Sparta si ve třetí třetině vítězství zkušeně pohlídala," konstatoval Müller.

"Chci složit týmu kompliment. Odvedl kolektivní, velice bojovný a kompaktní výkon. Zápasy s Kladnem jsou vždycky na hokejově výborné úrovni," uvedl Jelínek jenž se také lehce otřel o novináře. "Zajímalo by mě, v jaké sezoně se Spartě podařilo odvézt z Kladna šest bodů, když už se jí počítají jen negativní rekordy."

Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Srdínko, Šmach, Hořava - Diviš, Patera, M. Procházka - Nedvěd, Frolík, Tomajko - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Čurilla, Kuchler. Trenér: Müller.
Sparta: Pöpperle – Černošek, Gulaši, Ptáček, Jerofejevs, L. Procházka, Hanzlík, Cunik – Kratěna, Broš, Výborný - Melichárek, Langhammer, Látal – Mrňa, Podlešák, Hromas – Krätzer, Hrdel, Mikulík. Trenér: F. Výborný.
Branky a nahrávky: 25. Bělohlav (M. Procházka) – 37. Ptáček (Langhammer), 39. Kratěna (Výborný), 59. Broš (Melichárek). Rozhodčí: Minář – Křivský, Guth. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 3916. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:1. Muž zápasu: Kratěna.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 na Kladensku

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Dálnici D6 na Kladensku u Pavlova na pomezí dvou okresů ochromily nehody desítek aut. Od středečního rána se zde stala řada nehod.

On line: ptejte se Romana Šroby

Kladno - Středečním hostem sportovního on line rozhovoru bude předseda sportovní komise města Kladna Roman Šroba. Zajímá vás například s jak velkým rozpočtem pracují a kam prostředky určené sportovním klubům putují?

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.