Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

FOTOGALERIE: Oceláři buldočí nabídkou nepohrdli

Kladno - Hokejisté Kladna ani ve čtvrtém vzájemném utkání nestačili na první Třinec, jenž dokázal využívat hrubky domácí obrany a odvezl si tři body za výhru 6:4.

21.1.2011

HC Kladno - HC Třinec 4 : 6, 43. kolo O2 ELH hrané 21.1.11Foto: Josef Procházka

Kladno nabízelo v úvodní třetině Ocelářům jednu laskominu za druhou a ti mohli litovat, že z nabídky si smlsli pouze na dvou. Góly dali Zíb a chvíli po něm Květoň. Hosté pak promarnili 109 vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu. Buldoci ji výborně ubránili a sami mohli ve vlastní početní výhodě snížit Bickem, kterého vychytal Hamerlík.

Ve druhé části se osud Kladna začal naplňovat. Kameš s Kuchlerem nechali projet Polanského, jenž donutil vystřídat Cikánka, jehož nahradil Falter. Pak ale přišla zápletka. Kladno dokonale využilo dvojnásobnou přesilovku. Nejprve mířil do prázdné brány po Tomanově střele Patera a poté se trenérům povedlo střídání. Na led poslali nemocného Mrázka a ten snížil na 2:3.

Domácí byli v laufu a měli na hokejkách i vyrovnání. D. Růžička po krásné akci mířilo nad a po ještě hezčí akci trefil Látal tyčku. Obrana Kladna ale pořádala den otevřených dveří. Chybu D. Růžičky potrestal Orsava a 25 vteřin před koncem třetiny další kiks využil na 2:5 Polák.

V třetím dějství se domácím trenérům podařil další tah. Vrátili do hry čtvrtou lajnu a Knotek vykřesal Kladnu naději. Vzápětí měl na hokejce kontaktní gól Valský a neuspěl ani Treille. Definitivně zápas zlomil výtečný Polanský, když po sve další nádherné akci vymotal beky a Faltera. Poslední slovo sice patřilo Kladnu, Treilleho zápis ale přišel pozdě.

Ohlasy trenérů

Pavel Marek: Věděli jsme, že Kladno se v poslední době hodně zlepšilo, do utkání jsme ale vstoupili velmi dobře. Dali jsme dva góly, bohužel je těžké udržet koncentraci celých šedesát minut, což se nám nepovedlo. Nevyužili jsme dlouhou dvojnásobnou přesilovku naopak Kladno ve stejné dva góly dalo, byly tam i další šance. Naštěstí se nám podařilo odskočit a dovést zápas do vítězného konce.

Petr Tatíček: Opět jsme se nevyvarovali individuálních chyb. V tom případě nemůžeme s takovým týmem jako je Třinec pomýšlet na dobrý výsledek. Do zápasu jsme se sice dvakrát dostali, ale nejprve jsme po dvou gólech dali jen tyčku a potom ve třetí třetině se nám nepovedlo dřív vstřelit čtvrtý gól.

Kladno – Třinec 4:6 (0:2, 2:3, 2:1).

Kladno:
Cikánek (23. Falter) – Kameš, Drtina, D. Růžička, Toman, Šmach, Piskáček, L. Procházka, Mrázek – Bicek, Patera, Kuchler – Treille, Melka, Bílek – Látal, Bělohlav, Stieler – Eberle, Knotek, Valský.

Třinec:
Hamerlík – Krajíček, Seman, Zíb, Hrabal, Lojek, Richter – D. Květoň, Polanský, M. Růžička – Zagrapan, Peterek, Adamský – V. Polák, Bonk, Varaďa – McGregor, Orsava, Hrňa.

Branky a nahrávky:
27. Patera (Toman), 28. Mrázek (Kuchler) , 46. Knotek (Toman), 60. Treille - 7. Zíb (Zagrapan, Peterek), 8. Květoň (Polanský), 23. Polanský (Květoň, Zíb), 33. Orsava (Bonk), 40. Polák (Varaďa), 53. Polanský (Růžička, Květoň). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 1987.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 na Kladensku

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Dálnici D6 na Kladensku u Pavlova na pomezí dvou okresů ochromily nehody desítek aut. Od středečního rána se zde stala řada nehod.

On line: ptejte se Romana Šroby

Kladno - Středečním hostem sportovního on line rozhovoru bude předseda sportovní komise města Kladna Roman Šroba. Zajímá vás například s jak velkým rozpočtem pracují a kam prostředky určené sportovním klubům putují?

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.