Mnohem víc testovali hosté. Jejich asistent trenéra Milan Skrbek před utkáním prohlásil, že doma nechali devítku zkušených borců (např. Čaloun, Alinč, Mrázek, Klobouček) s tím, že mezi ostatními začíná boj o triko.

Severočeši v první polovině utkání zaostávali hlavně za první kladenskou lajnou, která zařídila tři ze čtyř gólů domácích. Střeleckou bilanci sezony otevřel v 5. minutě Procházka, jehož v krátkém sledu napodobili Diviš s Frolíkem.

Ústečtí, které s céčkem na hrudi přivedl na led exkladenský Zeman, vyrovnali Skleničkou, jenž sám před Kopřivou pálil nad a od mantinelu odražený puk přece jen propasoval do sítě.

V půlce utkání vedlo Kladno po Paurově zásahu už 4:1 a ještě promarnilo minutovou hru pět na tři. Zbytek druhé třetiny ale byl hodně zajímavý. Ústecký Šaffer ještě zahodil čistokrevný brejk a po chvilce se do minuty vešly zásahy Pšurného a Holomka!

Tečku za třetinou ještě neudělal jejich vlastní gól po přesilovkové příhře Patery, nýbrž Dragounovo snížení na 5:4. Vedení domácích trvalo do 27. vteřiny posledního dějství než R. Pšurný napřáhl mezi kruhy a srovnal stav.

Po druhé vydařené spolupráci dvougólového střelce Frolíka s Kallou domácí opět vedli, v závěrečné minutě však v přesilovce hostů dovršil hattrick R. Pšurný, jenž zařídil konečnou remízu.

Kladno - Ústí nad Labem 6:6 (3:1, 2:3, 1:2). Branky: 5. Procházka (Diviš, Patera), 15. Diviš (Patera, Majeský), 17. Frolík (Kalla), 24. Pour (Procházka), 38. Patera (Majeský), 49. Frolík (Kalla) - 26. Sklenička (Mizera), 34. R. Pšurný (Zeman), 35. Holomek (O. Kříž), 40. Dragoun (Kloz), 41. R. Pšurný, 60. R. Pšurný. Vyloučení: 6:6, využití 1:1. Rozhodčí: Dundr - Frühauf, Řešátko. Diváci: 400.
Kladno: Kopřiva – Majeský, Trončinský, Mudroch, Šmach, Kameš, Dlouhý, Pour, Růžička - Diviš, Patera, Procházka – Bílek, Čurilla, Bělohlav – Horna, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Kuchler.
Ústí: Fiala - O. Kříž, Mizera, Novotný, Pojkar, Němeček, Zeman, Gýna, Holomek - Šagát, Přeučil, Sklenička - Dragoun, Pajič, Kloz - Hovorka, Vrtek, R. Pšurný - Šaffer, P. Kříž, Heřman.