Na Kladně se pomalu začne chodit na nejmladší čtvrtý útok. Proti dosavadnímu lídru tabulky dala dravá formace brzy zapomenout na debakl z první čtvrtiny (0:7). Její pravé křídlo Eberle během šesti minut vytvořil svůj extraligový rekord.

Po dvou střelách Kameše byl nejmladší hráč Kladna vždy na správném místě. První tečoval (4.), druhou branku vydřel svým důrazem (10.). Vítkovičtí snížili po čistě fotbalové kombinaci (12.). Hlavní roli měly levačky Hubáčka a Treilleho.

V prostřední části se domácí už tak do ofenzivy nehnali, zatímco hosté v ní přidali. Častěji zakončovali, ale na pozorného Kopřivu si nepřišli ani při výborně sehrané přesilovce.

Poslední třetinu naopak zahájili náporem Kladenští. Hosty ale podržel gólman Štěpánek. Nejprve kryl trestné střílení nečekaného exekutora, uzdraveného Horny, jenž se objevil na ledě po třinácti zápasech, a pak i šanci Kally.

„Tomáš si věřil. Sám přišel za námi, že to chce zkusit,“ řekl Kasík ke klíčovému momentu. „Kdybych to nechytil, bylo by to asi ztracené,“ prohlásil vítkovický gólman.

Z branky se tak těšili Moravané. Poté, co obrana Kladna pozapomněla na brankovišti na osamoceného Varaďu (51.), snížili na 2:1.

Ač domácí měli několik dobrých možností rozhodnout, byli to Vítkovičtí, kterým se to podařilo. Kvapilovu dorážku neměl Kopřiva šanci pokrýt (57.). „Doplatili jsme na malý důraz na vlastním brankovišti,“ posteskl si jediný kladenský střelec.

Vítkovický asistent Kamil Konečný přiznal, že jeho mužstvo nebylo lepším celkem. „Ve třetí třetině jsme ale díky důrazu a štěstí zápas obrátili,“ uvedl.

Kladno - Vítkovice2:3 (2:1, 0:0, 0:2).

Kladno: Kopřiva - Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Trončinský, Toman, Dlouhý, Růžička – Diviš, Patera, Tomajko – Bílek, Čurilla, Bělohlav - Horna, Kalla, Frolík - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.

Vítkovice: Štěpánek – Malík, Voráček, Trnka, Rehák, Kuboš, Stehlík – Varaďa, Burger, Klimek - Hubáček, Štefanka, Treille – Kvapil, Vrána, Ujčík – Szturc, Hruška, Roman. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Branky a nahrávky: 4. Eberle (Kameš), 10. Eberle (Kameš) - 12. Treille (Štefanka, Hubáček), 51. Varaďa (Treille), 57. Kvapil (Ujčík, Vrána). Rozhodčí: Svoboda, Šindler - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:3, bez využití.Diváci: 1604.