„Postihla nás nás chřipková epidemie, pár hráčů hrálo s teplotami a někteří ani pořádně netrénovali. Jsme rádi, že máme z důležitého utkání dva body,“ přiznal asistent kouče Kladna Petr Kasík.

Moc smutný byl kormidelník Liberce Filip Pešán. „ Po výkonu, který jsme předvedli jsme měli odjet s plným ziskem. Opět utkání rozhodl brankář Kopřiva, který podal fantastický výkon. I když jsme Kladno přehráli, odjíždím jen s bodem, což je pro nás velké zklamání.“

Severočeši dvakrát zlikvidovali těsný náskok domácích. Obě branky Středočechů zařídili mladí borci, kteří oslavili extraligové premiéry

U laciné trefy Frolíka (6.), která z úhlu prošla Fikrtovi mezi bruslemi, poprvé v nejvyšší soutěži asistoval obránce Gudas, druhou branku zařídil špičkou hole útočník Stieler (43.).

Byla to jeho první trefa mezi seniory. „Jsem rád, že jsem se konečně po čtyřiadvaceti zápasech trefil. Domníval jsem se ale, že to bude vítězný gól,“ prohlásil dvacetiletý centr čtvrté řady.

Tygři poprvé kontrovali Duškem (20), jenž zužitkoval precizní příhru Pabišky. Druhé liberecké vyrovnání mělo kuriózní nádech. Ve 48. minutě ho zařídil Bartovič, Kopřiva však přerazil hůl a proti střelci stál s Gudasovou! „Zlomil jsem ji o soupeřovu brusli, zametl to pěkně po ledě, a to se blbě chytá,“ popsal Kopřiva situaci.

Severočeši na svou stranu nestrhli vedení ani ve třetím dějství, které se takřka výhradně odehrávalo před brankou skvělého Kopřivy. Zaplatili za to v nájezdech.

Jediným úspěšným exekutorem byl domácí Horna, zatímco na druhé straně na Kopřivovi ztroskotali Šimánek a Podkonický. Nedvěd netrefil branku. „Byl jsem před nimi unavený, tak jsem se ptal druhého brankáře Cikánka zda na ně nechce jít. Byl ale zmrzlý a asi se na ně necítil,“ uvedl hrdina utkání.

Kladno – Liberec 3:2 sn (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0). Muž zápasu: Kopřiva.
Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Novotný, Pavlas, Trončinský, Kameš, Gudas - Bělohlav, Patera, M. Procházka - Novák, Mrázek, Kuchler - Horna, Čurilla, Frolík - Valský, Stieler, Diviš. Trenér: Müller.
Liberec: Fikrt - Moravec, Žabka, Derner, Zíb, Holub, Modrý – Podkonický, Kašpařík, Pletka - Šimánek, Nedvěd, Nedorost – Bartovič, Blatný, Šachl – Klimenta, Dušek, Pabiška. Trenér: Pešán.
Branky a nahrávky: 6. Frolík (Gudas), 43. Stieler (Frolík) – 20. Dušek (Pabiška, Podkonický), 48. Bartovič (Šachl). Rozhodčí: Polák – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:4 + Blatný 10 minut. Diváci: 2704.