Kladno – Slavia 5:2

Úvod patřil jasně Kladnu. Dvakrát zahrozil po pěkných samostatných akcích Frolík, ale udeřil Diviš, jenž se prodral ke skvostné přihrávce Procházky a vpádu otevřel skóre. Kladno pak hrálo dvojnásobnou přesilovku a poté ještě jednu. Hra se mu nedařila, ale po nenápadné akci Kally se dostal kdorážce Patera a rázem to bylo 2:0. Úplný klid do domácích řad mohl přinést po přestávce Horna, který se po perfektním pasu Nedvěda dostal za obranu Slavie, Svobodu překonal, ale trefil tyčku! Pak ovšem dlouhé minuty patřily Slavii, nejnebezpečnější výjezd Hrušky ale zpacifikoval dobrým faulem Nádašdi a voslabení se Kladno ubránilo. Velké štěstí měli domácí po akci Bednáře ve 35. minutě. Nedáš – dostaneš! Za pár vteřin se opět Frolík dostal zúhlu před Svobodu a na podruhé po piruetě zvýšil na 3:0.

Definitivní klid do řad Buldoků přinesl už 74 vteřinách poslední části Kuchler, jenž se po akci Nedvěda a Tomajka dostal do bekhendového zakončení a trefil dokonale pod horní tyčku.

Slávisté alespoň ukradli čisté konto brankáři Kopřivovi, který o něj přišel ve stejném čase, jako vpátek ve Varech – v51. minutě. Rataj nahrál Mickovi a ten do bližší šibenice nedal kladenskému brankáři šanci. Pražané navíc využili zásluhou individuální akce Hrušky přesilovku a šest minut před koncem začalo být Kladnu ouzko. Oddechový čas trenérů však zabral a hosté se už do vážnější šance nedostali. Naopak při power-play ustál Procházka faul a Patera jeho akci dokončil na 5:2.

Trenéři po utkání:

Petr Kasík (asistent Kladno): „Zbytečně jsme inkasovali ke konci dvě branky a zápas zdramatizovali. Také přesilovky musíme do příště zlepšit. Ostatní výsledky nám nenahrály, ale opakukuji to pořád - uhrát si to musíme sami a ne koukat na ostatní. Věděli jsme, že čtyři body ze zbylých zápasů potřebujeme a tři už máme.“


Jiří Kalous (hlavní kouč Slavie, Vladimír Růžička kvůli sobotnímu zákroku u zubaře scházel): „Zaváhali jsme v první třetině, kde jsme si nechali Kladno utéct. Pak jsme zejména ve druhé, ale i ve třetí části měli řadu šancí, ale góly jsme dali pozdě, navíc Kladno vytěžilo z minima maximum a vždy nám odskočilo.“

Branky: 7.Diviš (Procházka), 19.Patera (Kalla), 36.Frolík, 42.Kuchler (Tomajko), 60.Patera (Procházka)– 51.Micka (Rataj), 54.Hruška. Rozhodčí: Kubeš, Turčan– Kostka, Bláha. Vyloučení: 2:6, využití 1:1. Diváci:4066. Třetiny: 2:0, 1:0, 2:2

Kladno: Kopřiva– Nádašdi, Hájek, Štěpánek, Ševc, Šmach– Diviš, Patera, Procházka– Tomajko, Nedvěd, Kuchler– Horna, Kalla, Bělohlav– Rudovský, Čurilla, Frolík. Trenér Müller.

Slavia: Svoboda– Novák, Vašíček, Drtina, Kolařík, Žižka, Sloboda, Jebavý– Bednář, Beránek, Vondrka– Micka, Rataj, Sup– Tomica, Klepiš, Hruška– Sklenář, Růžička, Doležal. Trenér Růžička.