Na kladenském zimáku se sešla na sezonní poměry skvělá návštěva více než tří tisíc diváků, kteří vytvořili báječnou atmosféru už od prvních minut. V těch oba celky předváděly útočné choutky, ale obrany s brankáři se také činili, navíc Kaberle a na druhé straně Divíšek v největších možnostech přestřelili. Zápas začal ofenzivněji než je asi zdrávo. Klukům jsem to musel říci. Co přesně? Že na ně přijde o tři stovky víc a hned blázní,“ usmál se kouč Kladna Otakar Vejvoda.

Kladno rozhodlo utkání ve druhé třetině, když po několikáté v poslední době oprášilo svou někdejší zbraň číslo jedna – přesilovky. Nejprve zaúřadoval poprvé v sezoně L. Procházka, jehož angažmá od poloviny sezony se Středočechům hodně vyplácí. Prohodil si puk s Bělohlavem a spolupráci veteránů zakončil odčarováním Hoviho kouzla.

V polovině utkání faulovali hodně zbytečně chvíli po sobě Varaďa i exkladenský Huml, domácí hráli 1:25 minuty pět na tři, ale brzy je o výhodu připravil Eberle útočným faulem. Domácím to nevadilo a po kombinaci Tomana s Kallou druhý jmenovaný výhodu přece jen zužitkoval. „Ukázalo se, že někdy je lepší přesilovka čtyři na tři. My se tam dohodli, že budeme hrát z deštníku a popravdě Brněnští tak ustoupili, že jsem pokračoval na prostředek a když na mě vyrazil jejich hráč, přihrál jsem volnému Jardovi,“ popisoval autor parádní přihrávky Milan Toman.

Jenže v úvodu třetí části Kuchler promáchl ve velké šanci a z protiakce Huml načapal Cikánka na švestkách. Vyrovnat mohl Ovčačík a přišly i další nebezpečné akce režírované zejména Dopitou. Nicméně deset minut před koncem Kalla forčekoval tak udatně, že beky donutil k minele a jeho ránu vyraženou Hovim poslal nemilosrdně pod víko Valský. „Takhle důrazné zakončení mi dnes u nás chybělo. Vždyť ve druhé části měl Cikánek snad tři zásahy,“ hněval se trenér Komety Vladimír Jeřábek.

Domácí měli poté další výhodu dlouhé přesilovky pět na tři, ale ta se jim nepovedla, což jim každopádně v neděli večer vůbec nevadilo. „Dvakrát jsme v Brně doplatili na góly v oslabení, teď jsme z přesilovek rozhodli. Nezkoušíme žádné speciální pětky a padá nám to tam,“ dodal Otakar Vejvoda.

Vladimír Jeřábek (Brno): V první třetině se nehrálo moc do těla, spíše se bruslilo a hrálo kombinačně. Od druhé třetině už to byl pořádný hokej a Kladno rozhodlo v přesilovkách, ty dnes dvě zahrálo výborně. My je naopak dobře nehráli a chyběl nám důraz při střelbě. Vždyť Cikánek měl ve druhé části tři zásahy. A když už jsme v závěru snížili, dostali jsme po chybě další branku. Chyba to byla, ale hlavně tam bylo od kladenského hráče tak důrazné zakončení, jaké nám dnes chybělo.

Otakar Vejvoda (Kladno): Zápas začal ofenzivněji než je asi zdrávo, ale postupem se to srovnalo a my rozhodli v přesilovkách. Od toho se dnešní utkání odvíjejí. My dvakrát v Brně doplatili na totéž, domácí nás tam trestali. Ve hře pět na pět mnoho gólů nepadá.

Kladno – Brno 3:1 (0:0, 2:0, 1:1).

Kladno: Cikánek – Kameš, Kaberle, Toman, Mrázek, Mudroch, Šmach, L. Procházka – Eberle, Patera, Diviš – Valský, Kalla, Bílek – Bělohlav, Melka, Kuchler – M. Procházka, Gengel, Frolík.

Brno:
Hovi – Bičánek, Koma, Novák, Richter, Ovčačík, Houdek, Mojžíš, Zubíček – Dlouhý, Dopita, Erat – Hubáček, Brabenec, Meidl – Ludvík, Huml, Divíšek – Šindel, R. Procházka, Varaďa. Branky a nahrávky: 26. L. Procházka (Bělohlav), 31. Kalla (Toman, Mrázek), 51. Valský (Kalla) – 43. Huml.