Proti hodně oslabenému soupeři, jenž nepřivezl mimo jiné Schwarze, Krále, Bendu, Nouzu, Zíba a Nováka se Kladno nedovedlo motivovat. V první třetině sice vedlo po Kallově tyčce a úspěšné dorážce, pak ale přišly slepené rány Pšurného s Gajovským.

Ty byly hodně laciné a otrávený brankář Orct, jenž se zřejmě loučil s kladenským dresem, pro který udělal hodně, raději odbruslil na střídačku a pak vztekle zamířil do kabiny. Domácí sice srovnali Polanským, jenže za 17 vteřin vrátil hostů vedení svou druhou trefou Pšurný.

Kladno už během dalších dvou třetin moc šancí nevyprodukovalo, a když se mu povedla jedna paráda, Procházka nevyzrál na Šindeláře. V poslední části tak přišlo posvěcení zaslouženého výsledku z hole Kazjonova.

„Historické vítězství za tři body nad Kladnem, ale naši mladíci a hráči z hostování měli větší motivaci,“ usmíval se kouč hostů Jaromír Šindel.

Jeho protějšek Zdeněk Müller byl zklamaný. „Chtěli jsme se loučit výhrou, ale hráli jsme špatně,“ ucedil.

Kladno – Mladá Boleslav 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
Muž zápasu: Gajovský
Kladno: Orct (8. Cikánek) - Nádašdi, Růžička, Pavlas, Hořava, Šmach, Trončinský, Kameš, Gudas - Bělohlav, Patera, Procházka - Čurilla, Mrázek, Kuchler - Horna, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Polanský. Trenér Müller.
Mladá Boleslav: Šindelář – Kočí, Čížek, Bauer, Mocek, Brňák, Moravec, Lukáč, Soukup – R. Pšurný, Sýkora, Padělek – Gengel, Konečný, Fiedler – Kazjonov, Rod, Gajovský - Kotrba, Kadlčík, Loskot. Trenér Šindel.
Branky a nahrávky: 6. Kalla (Šmach, Frolík), 17. Polanský (Trončinský) - 7. R. Pšurný (Sýkora, Čížek), 8. Gajovský (Mocek), 18.Kotrba (Rod, Soukup), 52. Kazionov (Gajovský). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Prchal, Čížek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 1585.