"Jsme s vedením kladenského klubu dohodnuti na roční smlouvě, Tomáš Knotek se po příletu z Finska ihned připojí k týmu," informoval server hokej.cz zástupce hráče Josef Machala.

Informaci potvrdil Deníku také Tomáš Knotek přímo z letiště. "S panem Volfem jsem sice ještě nemluvil, ale vypadá to na dobré cestě. Budu hrát za Kladno," řekl Tomáš Knotek, který je zřejmě rychlou alternativou za kanaďana Harrisona, jehož se vedení zbavilo v úterý. Jisté je, že Knotek je ještě lepší variantou než byl Kanaďan.

Nabídku od Kladna dostal už na jaře a cenil si jí. „Opravdu jsem rád. Je vidět, že se tady leccos změnilo. Mluvili se mnou pánové Jágr, Volf i Vejvoda, projevili opravdu zájem. Dřív se o mě nikdo nestaral. Ale jak říkám, ještě bych to zkusil venku, když už mám za sebou tři roky v Kanadě," říkal syn bývalého výborného ligového hokejisty Radka v jarním rozhovoru pro Deník.

Podle klubového serveru hc-kladno.cz se vrací také Jan Piskáček."S oběma jsme byli od jejich návratu z Kanady v kontaktu a Piskáček i Knotek nakonec projevili zájem hrát za Kladno," řekl k návratu obou odchovanců výkonný ředitel HC Vagnerplast Kladno Milan Volf.

Nicméně podepsaného prý ještě nic není. "Nejdříve je chceme vidět v tréninku azápase. I když jsme o jejich vysoké výkonnosti přesvědčeni, chceme si ji ověřit. Pak už by neměl být s podpisem smlouvy žádný problém," upozornil ještě Milan Volf. Dodal ovšem, že oba na devadesát procent zůstanou v příští sezoně vkladenském kádru.

Vizitka Tomáše Knotka:

Narozen: 13. ledna 1990

Kluby: Kladno (do juniorů), Sparta (v žácích), Halifax Mooseheads (junioři)

Číslo dresu: 10

Výška/váha: 183 cm, 75 kg

Hůl: L

Reprezentace: v mládežnických reprezentacích startuje od kategorie šestnáctiletých, účastník MS osmnáctiletých 2007, MS juniorů 2009.

Vizitka Jana Piskáčka:

Klub: Cape Breton Screaming Eagles (QMJHL)

Narozen: 11. září 1989

Číslo dresu: oblíbenou má sedmičku

Výška/váha: 180 cm, 82 kg

Hůl: L

Premiéra v nejvyšší soutěži: nejvyšší soutěž dosud nehrál

Dřívější kluby: Kladno, Sparta Praha, PZ Kladno, HC Geus Okna Kladno, Cape Breton (QMJHL)

Reprezentace: účastník MS dvacetiletých 2008 a 2009