Naposledy mužstvo v pondělí vyhrálo v Litvínově 3:0 brankami Medřického, právě Mnacjana a Krpaty. Výborně chytal Lejsek. K vůbec první výhře nad Ústím nad Labem zase přispěl zásadně Knotek, dal gól a na jeden přihrál. „V Litvínově už ho pokrývali lépe, ale postavil se k tomu dobře a on i se Samem nám dost pomohli. Mužstvo se psychicky zvedlo, přesně to jsme potřebovali,“ míní Petr Tatíček, jemuž pomohly i návraty zraněných borců Strnada a Kužela.

Sám Knotek také nebere pád zpět mezi juniory jako degradaci, i když přiznává, že by se rád do sestavy kladenského áčka brzy vrátil. „Proti Varům se dohrávalo na tři pětky a já v sestavě byl. Druhý den mě ale poslali mezi juniory, samozřejmě hlavně proto, že se potřebovalo něco změnit, mužstvo pořád prohrávalo. Přesto to beru, protože jestli ze mě někdo dělal nějakou hvězdu, ať už fanoušci nebo trochu i vedení, tak já věděl, že jsem nikdy dospělý hokej nehrál a že ten přechod nemusí být jednoduchý,“ míní dvacetiletý borec, který se na jaře vrátil z dlouhého působení v juniorských soutěžích v Kanadě.

Právě tenhle přechod ne každému sedne. Třeba Knotkův kamarád Jan Piskáček v přípravných duelech nevypadal tak dobře, o to ale lépe vstoupil do extraligy, kde si také poprvé mezi muži vede dobře.

Před dvěma lety zase podobnou aklimatizaci zažívali Jan Eberle s Davidem Stielerem. Postupně si ale výkony vybojovali pevnou pozici v týmu.
Teď to čeká Knotka, jenž zatím s áčkem trénuje, na zápasy je pak připraven v pozici třináctého útočníka. Brzy ale vypadne sparťan Kafka. „Mám teď vyřízený střídavý start do Berouna, takže možná ve středu vyrazím s Medvědy. Když tam budu hrát dobře, šanci snad ještě v Kladně dostanu,“ věří tvořivý útočník.

Může se ale objevit ještě v sestavě juniorů Alpiqu Kladno, které v pátek a sobotu čeká důležitý zápasový dvojboj v Havlíčkově Brodu (je poslední) a Jihlavě.