Operní pěvec Oldřich Dědek, který koktal i v civilu, vystřihl několik báječných rolí také ve filmových pohádkách. Ať už to byl jeden ze zlých rádců v Pyšné princezně, obveselovatel královského dvora Kokoška v Šíleně smutné princezně, nebo koktavý doktor v Dařbujánovi a Pandrholovi. Právě tam, když si ho vzal pod kuratelu Kuba Dařbuján, se zrodila jeho nejslavnější hláška:

Mo, mo, mo…. Moribundus!

Mezi Čechy zlidověla, používají ji při každé příhodné situaci. A vybrali si ji také zakladatelé hokejbalového klubu hokejových fanoušků.

Za dvacet roků se v jejich fialovém dresu vystřídalo 118 hráčů, tak si vše poctivě zapsal do deníčku Míra „Bugr“ Štěpánek. Poslední zakládající člen, který stále aktivně hraje a drží i některá klubová maxima.

Odehrál nejvíc zápasů (418) a má také nejvíc trestných minut (1340), protože těžko najdete v historii Moribundusu zápas, v němž by tenhle chlapík připomínající Huckleberryho Finna neseděl na trestné lavici. A stejně jako „zlobivý“ Huck se také Bugr vždycky hlavně usmívá…

Rekordů má klub ale víc, třeba gólů dal nejvíc Daniel Patera (99), bodů získal nejvíc Miroslav Černý (193) a odchytaných zápasů nastřádal největší počet Radek Malý (128).

Také tohle určitě kluci v sobotu večer od 18 hodin ve sklepě kročehlavského pivovaru proberou, Míra Štěpánek je obeslal úplně všechny.

Jenom pozor na spotřebu alkoholu – hrozivý Moribundus bude ve sklepení historické budovy kroužit všude kolem, ať vás neskolí!